NEY spořitelní družstvo uzavřelo vloni rekordní objem úvěrů. Předběžný zisk družstva překročil 6 milionů Kč


25. 04. 2018  14:38          komentáře (0)

NEY spořitelní družstvo (dříve ANO spořitelní družstvo) navázalo v roce 2017 na předchozí úspěšný rok. Díky tomu hlásí vynulovanou neuhrazenou ztrátu minulých období. Rostl i počet členů – z 1883 na zhruba 2600.

NEY spořitelní družstvo uzavřelo vloni rekordní objem úvěrů. Předběžný zisk družstva překročil 6 milionů Kč
„V roce 2017 jsme uzavřeli rekordní objem úvěrů v hodnotě 1,43 miliardy korun. Meziročně to představuje 73% růst. Daří se nám tak upevňovat kladné hospodářské výsledky,“ komentuje předseda představenstva Petr Illetško a doplňuje: „K úspěchu přispívá i rozšiřování pobočkové sítě a zkvalitnění spolupráce s třetími stranami. Díky tomu roste počet našich členů, který se oproti roku 2016 zvýšil z 1883 víc než na 2600. Víc než polovina depozitních klientů nám zůstává věrná a obnovuje své vklady.“

Pečlivá práce s úvěrovým portfoliem

Na současných výsledcích se podle Petra Illetška významnou měrou podepisuje i práce s úvěrovým portfoliem, kdy je většina úvěrů zajištěna nemovitým majetkem. NEY spořitelní družstvo zároveň stále nabízí nejvyšší úrokové sazby na trhu pojištěných depozit, dosahující v případě termínovaných vkladů až 3,4 % p.a. „Naše sazby umožňují klientům zhodnotit úspory vysoko nad mírou inflace. Nejvyšší poptávka je po tříletých a pětiletých vkladech. O výhodách našeho termínovaného vkladu svědčí i to, že jsme opět získali ocenění Finparáda – finanční produkt roku.“

Posilování pozice i v roce 2018

V roce 2018 NEY spořitelní družstvo plánuje, že bude pokračovat v pozitivním hospodaření z předešlých dvou let. Jeho vedení se zaměřuje na posílení oblasti náboru deposit a rozvoj nabídky úvěrů pro spotřebitele i podnikatelskou klientelu se specializací zejména na developery. Významně chce zacílit také na zkvalitnění komunikace s klienty prostřednictvím moderních technologií. Jedním z prvních kroků bylo zavedení on-line chatu na webových stránkách.


 NEY spořitelní družstvo uzavřelo vloni rekordní objem úvěrů. Předběžný zisk družstva překročil 6 milionů Kč

Diskutovat (0)


Bankám jsme v roce 2020 na poplatcích již celkem zaplatili

15705135076

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

39


ČÍSLO TÝDNE - 39 miliard. Právě tolik bude stát státní rozpočet kompenzační bonus pro podnikatele a živnostníky, kteří byli postiženi koronavirovou krizí. 


Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více