Bankovnipoplatky.cz - server hájící zájmy a práva spotřebitelů v České republice

Navštivili jste internetové stránky, které fungují již od podzimu 2005. Server vznikl před několika lety jako protest proti alarmující situaci v oblasti bankovních poplatků v ČR. Na počátku jsme se soustředili pouze na elektronickou verzi petice proti poplatkové politice našich bank. V průběhu následujících měsíců se, na základě velkého zájmu veřejnosti a médií, server významně rozšířil.

Server má tři základní cíle: zvyšovat informovanost bankovních klientů, zvyšovat finanční gramotnost občanů, hájit zájmy a práva spotřebitelů, přispět ke kultivaci vztahu mezi institucemi (soukromými i státními) a spotřebiteli a samozřejmě snížit bankovní poplatky.

Bankovní poplatky byly spuštěny v nové verzi od 15. října roku 2019 jak na internetu, tak i v prostředí mobilních telefonů. Změny přináší nejen novou přehlednou grafiku webu, nové logo, barvy a další vizuální prvky, ale především nové sekce a nový, logicky propojený obsah. Bankovní poplatky spolu s koncovkou .cz, kterou získaly od ČSOB, nastoupily i novou cestu svého zaměření - hájení práv a zájmů spotřebitelů a zvyšování jejich finanční gramotnosti.

Unikátní novinkou webových stránek Bankovní poplatky je komplexní databáze až 500 životních situací, které jsou propojené s kazuistikou, tedy konkrétními a pravdivými příběhy čtenářů serveru, poradnami a dalšími funkcemi webových stránek. Obsah je výrazným způsobem zaměřený na spotřebitele a jejich reálné problémy a řešení konkrétních situací. Dále se web výrazně zaměřuje i na mladé lidi a jejich vzdělávání v oblasti finanční gramotnosti prostřednictvím nové sekce Fintech.

Slovo provozovatele a majitele serveru

P_Nacher-13

Vážení přátelé, milí návštěvníci webových stránek,

„Jsem rád, že lidé dostanou k užívání nový zpravodajský, finanční a poradenský web, který jim umožní se lépe orientovat v současném nepřehledném a složitém světě spotřebitelských práv a povinností. Stránky se už na první pohled odlišují od jiných konkurenčních webů, a to jak svou přehlednou grafikou a uspořádáním, tak i svou náplní a funkcí.“

Patrik Nacher, majitel serveru Bankovní poplatky, poslanec

Aktivity serveru

Server www.bankovnipoplatky.cz se od svého vzniku věnuje různým aktivitám, které přímo či nepřímo souvisejí s bankovními poplatky a zájmy  a právy spotřebitelů. V první řadě to byly ankety – o nejabsurdnější bankovní poplatek, anketa o nejabsurdnější výluku, dále celoroční hodnocení bank Vstřícná banka. Dále to specializované průzkumy jako realitytest. Na serveru také najdou čtenáři aktivity zaměřené na mladé lidi jako je soutěž studentů středních a vysokých škol - Ideální banka 21. století.

·               Anketa o nejabsurdnější bankovní poplatek

·               Hodnocení retailových bank v ČR – Vstřícná banka

·               Kalkulátor bankovních poplatků po jednotlivých bankách

·               Soutěž pro studenty – Ideální banka v 21.stolení

·               Průzkum výše poplatků u průměrného bankovního klienta

·               Petice proti poplatkové politice bank

·               Anketa o nejabsurdnější výluku z pojištění

·               Anketa o nejlepší výklad pojmu RPSN

·               Dotazníková anketa pro podnikatelskou veřejnost – „Najdi si svoji banku“

·               Brožura – průvodce pro cestující MHD v Praze aneb informovaný bankovní klient

·               Flashová on-line hra – „Pokořte poplatky“

·               Databáze 500 životních situací ve finančním a bankovním světě

·               On-line finanční  a právní poradna 

Spolupráce

Server www.bankovnipoplatky.cz v průběhu let 2005 až 2019 navázal spolupráci s mnoha institucemi. Došlo k vzájemné výměně odkazů s partnerskými iniciativami, nastavila se spolupráce na bázi mediálního partnerství s odbornými finančními servery (www.mesec.cz, www.penize.cz, www.aktualne.cz/finance, www.epravo.cz, www.kurzy.cz, www.nasepenize.cz, www.osnoviny.cz, www.novinky.cz, www.podnikatel.cz, www.hnonline.sk, neviditelnypes.lidovky.cz, www.akcie.cz) či spolupráce na různých anketách a soutěžích (www.zlatakoruna.info). V rámci odborné sekce došlo k institucionální spolupráci se Sdružením podnikatelů a živnostníků ČR, s Bankovním institutem vysoká škola, s Vysokou školou finanční a správní a se Sdružením obrany spotřebitelů (SOS), dTestem. Na webu je pro návštěvníky k dispozici on-line poradna, kterou vede bývalý Finanční arbitr Otakar Schlossberger.

Aktuálně se aktivity spolupráce serveru bankovnipoplatky.cz orientuje na organizace zaměřující se na ochranu a obranu spotřebitelů. Novými partnery serveru jsou organizace jako dTest, ČTÚ, ERU, Finanční arbitr, asociace občanských poraden a poranda při finanční tísni. 

Bankovní poplatky také úzce spolupracují s Národní radou osob se zdravotním postižením - NRZP. S touto organizací provozuje server projekt Vstřícná banka - Handicap Friendly, kde banky hodnotí sami lidé se zdravotním postižením z hlediska vstřícnosti bank k těmto osobám.

·               Bankovní institut vysoká škola (BIVŠ)

·               Vysoká škola finanční a správní (VŠFS)

·               Univerzita v Hradci Králové

·               Sdružení obrany spotřebitelů (SOS)

·               Finanční arbitr ČR

·               Sdružení podnikatelů a živnostníků ČR (SPŽ ČR)

·               Poradna při finanční tísni

.               dTest

.               ČTÚ

.               ERÚ

 

 

 



Bankám jsme v tomto roce na poplatcích již celkem zaplatili

40919864720

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

2440


ČÍSLO TÝDNE - 2440 právě tolik korun bude stát od ledna roku 2025 roční dálniční známka. Poplatek za používání dalnic tak zdraží o 140 korun. Vláda plánuje, že každý rok se tento poplatek bude zvyšovat.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 25,2810
Kurz USD Americký dolar 1 USD 23,0970
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,8930
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 30,1930
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 26,9700
Kurz HUF Forint 100 HUF 6,3000
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 5,0825
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více