O slovenskou divizi Sberbank se prý zajímají Penta a ČSOB


01. 06. 2015  10:58     ČTK     komentáře (0)

O slovenskou divizi největší ruské banky Sberbank mají zájem tři potenciální kupci, včetně investiční skupiny Penta a společnosti ČSOB. Informuje o tom server sme.sk s odvoláním na zdroje z bankovního sektoru. Společnost Sberbank by podle serveru měla začátkem léta oznámit, které evropské aktivity hodlá prodat. Firma působí rovněž v České republice.

O slovenskou divizi Sberbank se prý zajímají Penta a ČSOB
Nejvážnějším zájemcem o slovenskou divizi je údajně Penta, která působí ve více než deseti zemích Evropy a má své zastoupení v Praze, Bratislavě, Varšavě a Mnichově. Partner skupiny Penta Eduard Maták podle sme.sk zájem o divizi potvrdil, zatímco mluvčí ČSOB toto téma nechtěla komentovat.

Třetí zájemce je prý ze Slovenska, jeho jméno se však nepodařilo zjistit. V minulosti se objevily spekulace, že mezi zájemce by mohly patři italská banka UniCredit či maďarská OTP, píše sme.sk.

Společnost Sberbank tento týden oznámila, že její zisk se v prvním čtvrtletí meziročně propadl o 58 procent na 30,6 miliardy rublů (téměř 15 miliard Kč). Firma se potýká s negativními dopady útlumu ruské ekonomiky a sankcí, které na Rusko uvalily západní země kvůli postupu Moskvy v ukrajinské krizi.

Mluvčí společnosti podle agentury Reuters uvedla, že firma přehodnocuje svou strategii v Evropě a zvažuje několik scénářů. Sberbank působí na českém trhu pod názvem Sberbank CZ. Majoritním vlastníkem české i slovenské divize je Sberbank Europe, která je společně se svými dceřinými společnostmi v zemích Evropské unie ze západních sankcí vyjmuta.

 O slovenskou divizi Sberbank se prý zajímají Penta a ČSOB

Diskutovat (0)


Bankám jsme v roce 2021 na poplatcích již celkem zaplatili

36252062569

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

57


ČÍSLO TÝDNE 57 právě tolik procent Čechů nakupuje pravidelně na internetu. Je to o 18 procent více než v roce 2019, tedy před nástupem koronavirové krize. Zájem o internetové nakupování se bude zvyšovat i nadále.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 25,4360
Kurz USD Americký dolar 1 USD 22,4870
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,5265
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 29,7645
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 24,4935
Kurz HUF Forint 100 HUF 6,9650
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 5,1393
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více