Očkovat proti Covidu se bude novou českou vakcínou!


01. 04. 2021  09:34     Miroslav Zeman     komentáře (1)

Ke schválení u Evropské lékové agentury byla podána nová vakcína, která pochází z České republiky. Očkovat by se s ní mohlo už od května tohoto roku. Česká vláda plánuje objednat až dva miliony dávek této nové vakcíny, která vykazuje účinnost až 92 procent. Odpadají tak spekulace o možném používání ruské vakcíny Sputnik, nebo vakcíny čínské.

Očkovat proti Covidu se bude novou českou vakcínou!
Profesor Vávra, který stál za vývojem nové vakcíny si od jejího schválení u Evropské lékové agentury slibuje výrazné zrychlení očkování v České republice i v okolních zemích. Na tuzemskou vakcínu Verodax už přichází miliony objednávek ze Slovenska nebo Polska. Zájem projevilo předběžně i Rakousko, které však hodlá vyčkat na konečné rozhodnutí Evropské lékové agentury, tedy na definitivní schválení používání tohoto přípravku.

Jedna dávka vakcíny, která se bude podávat pouze v jednom podání (u jiných vakcín je třeba dvě aplikace vakcíny) vyjde na 186 korun. Verodax tak bude patřit k levnějšem vakcínám na trhu. Firma vyrábějící vakcínu slibuje, že výrobní kapacity má připravené a je schopna pokrýt veškerou poptávku po tomto přípravku po celý rok.

Doufejme, že přípravek dorazí do našich očkovacích center skutečně už v květnu, jak slibuje profesor, a nebude se moci aplikovat pouze 1. dubna:)Očkovat proti Covidu se bude novou českou vakcínou!

A co dál?
Jak se dozvíme, že to není stejné svinstvo, jako západní genocidní Gatesovy vakcíny....
Diskutovat (1)


Bankám jsme v roce 2021 na poplatcích již celkem zaplatili

22452455484

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

2,13


ČÍSLO TÝDNE - 2,13 procenta činila průměrná sazba hypoték v ČR v měsíci červen. I přes zvyšující se sazby lidé žádají o hypotéky stále více. Objemy poskytnutých hypotečních úvěrů jsou rekordní.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 25,4710
Kurz USD Americký dolar 1 USD 21,4320
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,5735
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 29,9290
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 23,6445
Kurz HUF Forint 100 HUF 7,1200
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 5,1799
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více