Odcizili mu smlouvu o úvěru. Vydání kopie stojí 75 Kč za 15 minut práce


23. 02. 2017  00:35     Miroslav Zeman     komentáře (1)

Klient byl nepříjemně překvapen poplatkem své banky ve výši 75 Kč za 15 minut práce spojených s vystavením kopie smlouvy. Pro banku znamená vystavení a zejména vyhledání kopie smlouvy či jiného dokumentu úkon, který může být i časově náročný. 

Odcizili mu smlouvu o úvěru. Vydání kopie stojí 75 Kč za 15 minut práce
Ne všechny smlouvy a dokumenty jsou k dispozici v elektronické podobě a tak je často nutné tyto dokumenty vyhledat v archivu a ručně zkopírovat. Tyto výdaje pak některé banky promítají do poplatku spojeného s touto službou. Ne vždy musí být klient zpoplatněn, a to platí i u jiných bank. Vždy záleží na konkrétních okolnostech případu. 

Stížnost čtenáře:

Dobrý den,

obracím se na Vás s negativní zkušeností se Stavební spořitelnou České spořitelny.

Potřebuji doložit Finančnímu úřadu dokument - smlouvu o úvěru, abych doložil účel úvěru na bydlení, ale tato smlouva mi bohužel byla odcizena. Požádal jsem tedy telefonicky na infolince o dodání této smlouvy. Bylo mi sděleno, že musím souhlasit s poplatkem 75,- Kč za každou započatou čtvrthodinu práce spojenou s tímto úkonem. Jelikož dokumentů mi bylo odcizeno víc, žádal jsem i u jiné banky, konkrétně KB, která mi vyšla vstříc jako svému klientovi a potřebné dokumenty zdarma poskytla. O takové vstřícnosti se nedá bohužel mluvit u SSČS.

Několik telefonátů na infolinku, přepojení na centrálu i telefonát s nadřízeným pracovnice centrály mělo stejný závěr. Stručně řečeno:

Prostě to máme v ceníku, tak zaplať a vstříc ti nevyjdeme. Vše ještě okořeněno notnou dávku arogance a dávání najevo své nadřazenosti. Celé to zakončil nadřízený pracovnice centrály, který mi volal za několik hodin a sdělil mi, že mi banka vstříc nevyjde a že mám právo od banky odejít, přičemž z jeho hlasu byl silně cítit pocit vítězství.

Velice smutný přístup ke klientovi.

Reakce České spořitelny:

V případě, že klient potřebuje z jakéhokoli důvodu kopii smlouvy nebo jiného dokumentu z naší banky, účtujeme tuto činnost sazbou 75 Kč za každých 15 (i započatých) minut. Takto ji máme uvedenou v ceníku a takto ji i sdělujeme klientům. Takový způsob zpoplatnění služby tohoto druhu není ojedinělý a přistoupili jsme k němu proto, že některé smlouvy je složitější dohledat. Může se například stát, že některé starší smlouvy ještě nejsou digitalizovány a jejich dohledáváním náš pracovník stráví i několik hodin. Stejně tak nám vznikají i náklady při samotném kopírování a zpětném ukládání smlouvy. Ne v každém případě ovšem tento poplatek skutečně účtujeme, nebo ho neúčtujeme v plné výši. Záleží na posouzení každého individuálního případu a případ, kdy celý poplatek, nebo alespoň jeho část klientovi odpouštíme, není ojedinělý. Neděje se to ovšem automaticky a v každém případě, protože nechceme, aby náklady na vytvoření kopie dokumentu pro člověka, který je například ztratil, nesli ostatní klienti.

 Odcizili mu smlouvu o úvěru. Vydání kopie stojí 75 Kč za 15 minut práce

CMSS uctuje 500Kc!
Platba poplatku za vyhotovení kopie úvěrového dokumentu a to prosim ELEKTRONICKY! Tzn vyhledání mého...
Diskutovat (1)


Bankám jsme v roce 2021 na poplatcích již celkem zaplatili

30768593720

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

15


ČÍSLO TÝDNE - 15 právě tolik procent je dle mezinárodní dohody minimální sazba daně z příjmu právnických osob. Tato sazba platí v drtivé většině zemí světa, včetně tzv. daňových rájů. Dohoda má výrazně snížit riziko odlivu příjmů z daní do daňových rájů.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 25,3730
Kurz USD Americký dolar 1 USD 21,8820
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,5605
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 30,1080
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 23,6825
Kurz HUF Forint 100 HUF 7,0600
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 5,1272
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více