Penzijní připojištění od ČSOB dosáhlo v roce 2018 vyššího zhodnocení, než v předchozím roce. Zhodnocení pomohly zejména státní dluhopisy


05. 04. 2019  00:51          komentáře (0)

Původní penzijní připojištění (Transformovaný fond) od ČSOB dosáhlo za rok 2018 zhodnocení 0,76 %. Dařilo se mu zejména díky výkonnosti státních dluhopisů držených obvykle až do splatnosti.

Penzijní připojištění od ČSOB dosáhlo v roce 2018 vyššího zhodnocení, než v předchozím roce. Zhodnocení pomohly zejména státní dluhopisy
Dnes již pro nové klienty uzavřený spořicí produkt penzijního připojištění přináší za rok 2018 zajímavé zhodnocení ve výši 0,76 %, které podpořily státní dluhopisy. Penzijní připojištění formou spoření do Transformovaného fondu již není možné si od roku 2013 sjednat. Stále má však nejvyšší počet klientů, kteří tento produkt využívají.

Naopak nové doplňkové penzijní spoření, které existuje od roku 2013, nabízí možnost investování prostředků do různých účastnických fondů, dle typu klienta. Nově je také možné využít strategii životního cyklu, ve které pomáhá klientům s investováním penzijní společnost.

 

Doplňkové penzijní spoření roste na síle

„Již první dva měsíce roku 2019 ukázaly, že akciovému trhu se opět začíná dařit. Akciové trhy profitovaly z umírněného postoje americké centrální banky, která oznámila, že další pohyb úrokových sazeb bude závislý na ekonomickém vývoji, z vyjednávání mezi představiteli USA a Číny, které by mohlo vést k brzkému uzavření obchodní dohody, z ekonomického stimulu, který plánuje Čína na podporu své ekonomiky a v neposlední řadě pak z dobrých korporátních výsledků jednotlivých firem a makroekonomických dat.“ komentuje situaci Radim Kotrouš, portfolio manažer ČSOB Asset Management.

„V ČR byla zveřejněna solidní čísla růstu ekonomiky, který dosáhl 2,8 %. I v ČR tedy růst zpomaluje, nicméně stále se pohybuje na velmi dobré úrovni. Poměrně napjatý je trh práce a inflace v ČR vyskočila nad cíl ČNB. Česká centrální banka tak bude v roce 2019 pravděpodobně pokračovat ve zvyšování sazeb a to by se mělo projevit na nižší výkonnosti dluhopisů,“ dodává Radim Kotrouš.

Zhodnocení účastnických fondů za leden a únor roku 2019

ČSOB dynamický účastnický fond díky pozitivní výkonnosti akciových trhů zaznamenal za první dva měsíce roku zhodnocení 10,87 % a ČSOB vyvážený účastnický fond držící jak akcie, tak dluhopisy zaznamenal zhodnocení 5,13 %. Konzervativní účastnické fondy investující pouze do dluhopisů a instrumentů peněžního trhu zaznamenaly zhodnocení 0,18 % v případě ČSOB povinného konzervativního účastnického fondu a 0,19 % v případě ČSOB garantovaného účastnického fondu.

 

Penzijko si klienti stále častěji sjednávají přes web

On-line sjednání je mezi klienty stále více oblíbené. Za první dva měsíce letošního roku jsme zaznamenali 124% meziroční nárůst oproti stejnému období v roce 2018. Zájem o sjednání prostřednictvím přímých kontaktů však nemá pouze generace Z. Možnost uzavřít smlouvu o penzijním spoření z pohodlí domova s oblibou využívají prakticky všechny věkové skupiny, nejčastěji ve věku od 25 do 34 let,“ říká Marie Zemanová, generální ředitelka ČSOB Penzijní společnosti.

Nejstarší klientka, která si od začátku roku 2019 sjednala smlouvu prostřednictvím internetu, oslavila v březnu své 90. narozeniny. „Smlouvu jsme s maminkou sjednali společně a vše proběhlo bez jakýchkoliv komplikací. Využil jsem tuto možnost i při sjednání penzijního spoření pro mě, manželku a děti,“ říká pan Jan, 63 let z Ostrova. Čtyřměsíční Šarlota z Velkých Bílovic je letos zatím naší nejmladší klientkou s penzijkem sjednaným prostřednictvím webu. „Velice mi vyhovovalo, že jsem nemusel nikam chodit,“ prozradil její tatínek Karel, 43 let.


 Penzijní připojištění od ČSOB dosáhlo v roce 2018 vyššího zhodnocení, než v předchozím roce. Zhodnocení pomohly zejména státní dluhopisy

Diskutovat (0)


Bankám jsme v tomto roce na poplatcích již celkem zaplatili

16200530073

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

104


ČÍSLO TÝDNE 104 - právě tolik miliard vytvořily banky čistý zisk v roce 2022. Jedná se o rekordní výsledek po hladových letech v době koronavirové krize.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 23,7050
Kurz USD Americký dolar 1 USD 22,1360
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,2180
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 27,5905
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 24,3760
Kurz HUF Forint 100 HUF 6,4050
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 4,7729
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více