Petr 31 let:
Vniknul do bytu své přítelkyně. Obviněn byl ze dvou trestných činů


05. 12. 2019  00:44     Miroslav Zeman     komentáře (0)

KAZUISTIKA - PŘÍBĚHY OBYČEJNÝCH LIDÍ: Petr je docela pruďas. Věci řeší bez přemýšlení a spontáně. Tentokrát si Petr udělal pěkný problém. Veden byl sice možná spravedlivou snahou domoci se svých věcí, ale ve skutečnosti se dopustil trestného činu. ČTĚTE DÁLE!

Petr 31 let: Vniknul do bytu své přítelkyně. Obviněn byl ze dvou trestných činů
Petrovi říkají kamarádi z hospody rapl. Asi před rokem se seznámil se servírkou z hospody a začali spolu bydlet. Petr se nastěhoval k servírce a nastěhoval si tam své věci. V průběhu vztahu, který zpočátku vypadal nadějně, pak nakoupil do bytu servírky různé spotřebiče, jako mikrovlnku, pračku a jiné věci. Po několika hádkách a výstupech Petra došla servírce trpělivost a alkoholem povzbuzeného Petra vyhodila z bytu. Pak už mu jen napsala sms, že spolu končí. 

Servírka následně vyměnila zámek u svého bytu. Petr se po vystřízlivění druhý den vracel do bytu, ale zjistil, že klíč nepasuje. Dožadoval se tedy telefonicky po své přítelkyni, aby ho do bytu pustila, že tam má své věci a majetek, který pořídil a je jeho. Nato mu bývalá přítelkyně odpověděla, že mu nic nedá, protože u ní rok bydlel a neplatil žádný nájem. To Petra rozzuřilo do nepříčetnosti. S pocitem spravedlnosti, že si jde pro své věci, které mu odmítla ex-přítelkyně vrátit, se vypravil do bytu, kde vyrazil skleněnou výplň vchodových dveří a vniknul do bytu, kde si skutečně vzal jen své a jím pořízené věci, naložil je do svého auta a odjel. Do dvou hodin si pro něj přijela policie. 

Při výslechu uvedl, že si pouze vzal své věci a za rozbité dveře, nechal v bytě své ex-přítelkyně příslušnou částku jako kompenzaci. Nevidíte tedy důvod, proč by se měl dopustit něčeho nezákonného. Policie však je jiného názoru a má pravdu. Petr se dopustil nedovoleného vniknutí do bytu a stejně tak se dopustil krádeže, byť si z bytu vzal pouze věci, které platil, nebo které patřili jemu. Na místě mu bylo sděleno obvinění. Obvinění policie potvrdil i soud, kdy byl Petr odsouzen k podmíněnému trestu s odkladem na tři roky. 

Ani Petr, ani nikdo jiný si nemůže dovolit proti vůli vlastníka či bez jeho vědomí vtrhnout do jeho bytu a vzít si z něj věci či majetek, byť by měl být majitelem on. Vše je nutné řešit pouze v rámci práva a nikoliv svépomocným způsobem. Svérázný přístup a horká hlava se tak Petrovi nevyplatily. Od té doby si však už přeci jen dává Petr pozor na to, co dělá a snaží se před tím, než něco zásadního udělá, skutečně přemýšlet, nebo si alespoň najít nějaké informace.

Kontaktujte naši advokátní kancelář Mgr. Miroslav Zeman, ProfiPravnik.cz na mail: ProfiPravnik@gmail.com

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Návrh na rozvod manželství. Úprava v Novém občanském zákoníku NOZ

Návrh na rozvod manželství. Některé rozvody trvají i léta

Návrh na rozvod manželství. Jak ho ovlivní předmanželská smlouva

Návrh na rozvod manželství - návod na podání návrhu na rozvod

Rozvod manželství dohodou. Musí být ověřené podpisy

Návrh na rozvod manželství podle NOZ. Kdy může být i neúspěšný?

Návrh na rozvod manželství byl úspěšný. Co dělat po rozvodu?

Odvolání proti rozsudku o rozvodu manželství

Rozsudek o rozvodu vydaný na základě návrhu na rozvod manželství

Návrh, žádost o rozvod manželství s cizincem dle Nového občanského zákoníku

Při rozvodu manželství jsou ve hře i jiné hodnoty než peníze. Děti

Rozvod manželství a taktika - jak jednat s druhým manželem o návrhu na rozvod?

Rozvod manželství bez vyvázání z hypotečního úvěru neriskujte

Rozvod manželství a vypořádání hypotéky k nemovitosti

Rozvod manželství a společné dluhy manželů

Bez dohody o vypořádání sjm se dohodou manželé nerozvedou

Návrh na rozvod manželství a návrh na vypořádání společného jmění manželů - SJM

Návrh na rozvod manželství by neměl obsahovat chyby. Hrozí zamítnutí návrhu

Návrh, žádost o rozvod manželství s cizincem dle Nového občanského zákoníku

Návrh, žaloba na rozvod podle Nového občanského zákoníku NOZ. Jak má vypadat rozvod manželství?Petr 31 let: Vniknul do bytu své přítelkyně. Obviněn byl ze dvou trestných činů

Diskutovat (0)