Poplatek za vklad na přepážce třetí osobou? Absurdita


27. 04. 2020  13:15     Miroslav Zeman     komentáře (0)

Hlasujte pro poplatek za vklad na přepážce třetí osobou v naší Anketě o nejabsurdnější bankovní poplatek. Pokud si myslíte, že je tento poplatek nejabsurdnější, hlasujte pro něj a pomozte nám ho zrušit. Banky totiž nechtějí uplatňovat absurdní poplatky.

Poplatek za vklad na přepážce třetí osobou? Absurdita
Anketa o nejabsurdnější bankovní poplatek má za cíl prostřednictvím masového hlasování čtenářů serveru Bankovní poplatky  poukázat na absurdnost a nesmyslnost některých bankovních poplatků. Mnoho klientů bank nestíhá z důvodu svého rodinného či pracovního zatížení sledovat poplatky, které musí bankám platit a jejich smysl a odůvodněnost. Proto banky mohou takové nesmyslné poplatky bez problémů uplatňovat.

Anketa o nejabsurdnější bankovní poplatek a masová účast čtenářů při hlasování ukazuje bankám, že zde nejsou neomezenými pány, ale že hlavní a nejdůležitější je názor a přání jejich klientů, kteří banky živí. Důkazem je skutečnost, že velká většina bank už minulé nejabsurdnější poplatky zrušila, nebo je výrazným způsobem omezila.

Poplatek za vklad na účet na přepážce třetí osobou

Dalším absurdním poplatkem, který byl nominován do hlasování veřejnosti je poplatek za vklad na účet na přepážce třetí osobou. Pokud vám někdo přinese na účet hotovost a není majitelem tohoto účtu, tak uhradí bance přímo na přepážce poměrně tučný poplatek. Tato služba se tak pro mnoho klientů a to i například podnikatelů a živnostníků stává velmi drahou a nepraktickou.

Pokud potřebujete uhradit někomu částku tak, aby se mu ihned objevila na účtu, pak máte dvě možnosti. Buď musíte mít stejnou banku jako adresát platby, nebo musíte částku uhradit přímo na pobočce tak, aby se adresátovi a majiteli účtu ihned objevila na účtu. Za tuto výhodu ovšem uhradíte poplatek ve výši mnoha desítek korun.

Pokud totiž využijete klasický způsob platby převodem z účtu, může mít platba i jeden den zpoždění, než se připíše na účet adresáta. Ne všechny banky totiž ještě spustily okamžité platby. Některé banky tedy neumí zajistit rychlé připsání plateb na účet adresáta v případě převodu z účtu, ale pokud chcete využít jinou možnost, kde je okamžité připsání platby možná, banky vás zpoplatní.

Vrcholem absurdnosti je, když banka za vklad hotovosti na váš účet třetí osobou zpoplatní vás jako majitele účtu. Tento poplatek nyní uplatňuje sice už pouze jediná banka, ale i tak se jedná o velmi absurdní a nesmyslný postup. Pokud by se vás totiž někdo rozhodl prostřednictvím tohoto poplatku teoreticky zruinovat, je to možné. Stačí vkládat na váš účet velmi nízké částky, které vám budou zpoplatněny desítkami korun, a za chvíli můžete mít účet v podstatě vytunelovaný. Je sice pravděpodobné, že by v případě zjištění takové skutečnosti banka včas zareagovala, nicméně to klienta opravu uklidnit nemusí.

<pr>

Pokud považujete POPLATEK ZA VKLAD NA ÚČET NA PŘEPÁŽCE TŘETÍ OSOBOU za nejabsurdnější poplatek v roce 2020 hlasujte pro něj ZDE!

Absurdní poplatek banner 27.4.2020Poplatek za vklad na přepážce třetí osobou? Absurdita

Diskutovat (0)


Vstřícná banka

Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor