Právo a poradna

Rady a tipy

Platový výměr vás může připravit o tisíce. Plat si sjednejte přímo v pracovní smlouvě.

Platové výměry mohou zaměstnance velmi potrápit. Ze dne na den totiž mohou přijít o velkou část svého dosavadního platu. Jen těžko se lze proti rozhodnutí zaměstnavatele bránit. Pokud je mzda sjednána přímo v pracovní smlouvě, je pro zaměstnavatele závazná.

22. 05. 2020

Co vše lze porovnat na internetu a proč se vyplatí online srovnávače použít?

Porovnávat na internetu můžeme téměř cokoliv, krásu partnerů na seznamce, rychlost internetu, ceny zboží i výhodnost spotřebitelských půjček. Co vše lze v online světě srovnávat a proč se vyplatí porovnat nabídky a nebrat první, co se namane?

20. 05. 2020

Jeden velký internetový obchod se pokusil paní Elišku připravit o poštovné. Má na to nárok?

Internetový obchod je povinen vrátit vám celé poštovné, i když vracíte jen část objednávky. Některé internetové obchody se rozhodly, že nebudou vracet svým zákazníkům poštovné, pokud nevrací celou objednávku. Lidé tento přístup bohužel akceptují, i když je protizákonný.

19. 05. 2020

Právní poradna serveru Bankovní poplatky: Datová schránka vás může zachránit před exekucí

Právní poradna serveru Bankovní poplatky: Založení a užívání datové schránky může zachránit před velkými problémy, například před exekucí. Stačí zapomenou nahlásit úřadu nebo věřiteli změnu adresy a problém může být na světě. O bagatelním dluhu se tak nemusíte vůbec doz

14. 05. 2020