Při rekonstrukcích lidé nejčastěji využívají úvěr ze stavebního spoření


12. 04. 2016  10:43          komentáře (0)

Pro rekonstrukci svého bydlení upřednostňují obyvatelé České republiky především úvěry ze stavebního spoření. Jejich sazby jsou na historicky nejnižších úrovních a pro uživatele jsou výrazně levnější než spotřebitelské úvěry.

Při rekonstrukcích lidé nejčastěji využívají úvěr ze stavebního spoření
Vhodnost úvěrů ze stavebního spoření při rekonstrukcích či modernizacích vlastního bydlení potvrdil aktuální průzkum společnosti IBRS. „Pro rekonstrukci bydlení by úvěr od stavební spořitelny volilo 49 % dotázaných, zatímco spotřebitelský úvěr by si vybralo jen 22 % dotázaných,“ uvedl předseda představenstva ČMSS Vladimír Staňura. 

Při rekonstrukcích a modernizacích obyvatelé ČR investují nejčastěji částky v řádech stovek tisíců korun. Pro takové částky není vhodná hypotéka, kde navíc bývá nutná zástava nemovitostí. Naopak spotřebitelské úvěry klienti nejčastěji využívají na menší částky do 100 tisíc korun. „Právě u rekonstrukcí a modernizací tak úvěr ze stavebního spoření hraje nezastupitelnou roli,“ dodal Vladimír Staňura. 

Jedním z hlavních způsobů využití jsou kromě klasického spoření právě úvěry. Vhodnost stavebního spoření pro získání úvěru na rekonstrukci označilo 76 % respondentů, 75 % pak zmínilo možnost získání úvěru na pořízení bydlení. Zhruba polovina respondentů (47 %) přitom plánuje rekonstruovat byt nebo dům. 

Za hlavní výhodu oproti spotřebitelským úvěrům považují klienti nižší úrokové sazby. Úrokové sazby úvěrů ze stavebního spoření jsou na historicky nejnižších úrovních a v průměru se pohybují pod 4 procenty, zatímco průměrná úroková sazba spotřebitelského úvěru se podle statistiky ČNB aktuálně pohybuje pod úrovní 12 procent. „Klienti tak na úrocích každý měsíc ušetří několik set korun,“ uzavřel Vladimír Staňura. 

Průzkum realizovala agentura IBRS v listopadu loňského roku na vzorku 1000 respondentů z celé České republiky.Při rekonstrukcích lidé nejčastěji využívají úvěr ze stavebního spoření

Diskutovat (0)


Bankám jsme v tomto roce na poplatcích již celkem zaplatili

28702411776

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

57700


ČÍSLO TÝDNE - 57.700 právě tolik korun činí aktuálně cena za trojskou unci (31,1 g) zlata na světových trzích. Cena tohoto drahého kovu se tak dostala na svůj rekord.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 25,2200
Kurz USD Americký dolar 1 USD 23,1690
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,8840
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 29,9220
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 26,0760
Kurz HUF Forint 100 HUF 6,4600
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 5,0721
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více