Průmyslová výroba je na rekordním dně


09. 06. 2020  10:52     Tomáš Volf     komentáře (0)

Průmyslová výroba za duben ukázala na meziroční propad o 33,7 %. Trhy čekaly pokles o 25 %, takže z tohoto úhlu pohledu se jedná doslova o studenou sprchu. Velmi špatně vyznívají nové zakázky, jejichž hodnota klesla o 42 %. Ty ze zahraničí v rámci automobilového odvětví šly dolů o 77,7 %.

Průmyslová výroba je na rekordním dně
V době konjunktury je automobilový průmysl tahounem domácí ekonomiky. Dnes je tou nejtěžší koulí na noze, protože toto odvětví meziročně kleslo o 80,1 %.

Teď bude záležet na rychlosti a plynulosti zotavení domácí ekonomiky. Vzhledem k provázanosti s našimi obchodními partnery, zejména s Německem, bude klíčové i jejich tempo návratu k normálu. Pokud se vše zvládne hladce, mohou dnešní dubnová čísla být ta nejhorší a s příchodem květnových statistik se situace bude lepšit.

Pokud tomu tak nebude a naši důležití obchodní partneři se budou “zvedat” pomalu, zbrzdění nemine ani ČR. Dnes zveřejněná průmyslová výroba za duben z Německa ukázala na meziroční propad o 25,3 %, což bohužel naznačuje, že postavení se na nohy může trvat poněkud déle.      

Tomáš Volf


Citfin-Logo_2013_CMYK Celý článek naleznete na www.citfin.cz Průmyslová výroba je na rekordním dně

Diskutovat (0)


Bankám jsme v roce 2020 na poplatcích již celkem zaplatili

28036682931

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

2139


ČÍSLO TÝDNE - 2139 právě tolik koronavirem nakažených lidí bylo odhaleno v České republice během jednoho dne. Konkrétně středy. Výrazně se tak zvyšuje nárůst nemocných, což bude vést k nepříznivým ekonomickým důsledkům. Jedná se o dosavadní rekord.


Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více