Tisková zpráva:
Nová Anketa o Nejabsurdnější výluku z pojištění 2018


15. 03. 2018  11:39     Miroslav Zeman     komentáře (7)

Server BankovniPoplatky.com vyhlašuje historicky první Anketu o Nejabsurdnější výluku z pojištění. Od 15. 3. 2018 do 15. 6. 2018 mohou čtenáři serveru nominovat, hlasovat, diskutovat a komentovat v Anketě o Nejabsurdnější výluku z pojištění a rozhodnout o první Nejabsurdnější výluce z pojištění v České republice.

Tisková zpráva: Nová Anketa o Nejabsurdnější výluku z pojištění 2018
Navazujeme na dlouholeté zkušenosti s provozováním ankety o Nejabsurdnější bankovní poplatek, která za dobu své existence přivedla k hlasování v této anketě několik stovek tisíc lidí. Anketa přinesla výsledky v kultivaci prostředí a vztahu mezi klienty a bankami a prokazatelnému úbytku a rušení absurdních i jiných poplatků ze strany bank. V dlouhodobém horizontu se již několik let snižují bankám příjmy z poplatků, tedy poplatky klesají i v absolutních číslech.

VELKÝ SPECIÁL ANKETA O NEJABSURDNĚJŠÍ VÝLUKU Z POJIŠTĚNÍ

Bankovní poplatky   

  Pojišťovací_poplatkožrout  
HLASUJTE V ANKETĚ A ZVOLTE ABSURDNÍ VÝLUKU PŘÍMO ZDE!
     Maskot OFFICIAL 
Ukažte pojišťovnám, že vám vadí výluky z pojištění!
ABSURDITY: Výluky na terorismus ubývají, ale stále zůstávají!
TISKOVÁ ZPRÁVA: Nová Anketa o nejabsurdnější výluku
ANALÝZA: Špatnou zkušenost s pojišťovnou má 43 % Čechů
  DOBRÁ RADA: Při sjednávání pojištění se vždy zaměřte na výluky

Po ukončení ankety o Nejabsurdnější bankovní poplatek, z důvodu dosažení cílů, vyhlašujeme historicky první ročník ankety o Nejabsurdnější výluku z pojištění. Tento problém klienty pojišťoven velmi výrazným způsobem trápí a na rozdíl od bankovních poplatků dosud neexistovala žádná iniciativa, která by na tento problém tímto atraktivním způsobem upozornila a zvýšila obecný zájem o tuto problematiku mezi veřejností i poskytovateli pojistek. Pro klienty bank se přitom rozsah a zejména interpretace výluk stává fatálním problémem ve chvíli, kdy jim pojišťovna třeba po mnoha letech placení pojistného, odmítne plnit v těžké či hraniční životní situaci. Cílem celé ankety není dehonestace či kritika pojistných produktů, pojišťoven či jejich podmínek, ale upozornění na skutečnost a existenci výluk a překážek z pojištění o nichž mnoho klientů pojišťoven o výlukách a jejich rozsahu vůbec neví a nejsou vždy o těchto zásadních překážkách řádně informováni.

Anketa o Nejabsurdnější výluku z pojištění má za cíl upozornit na tento závažný problém, který může způsobit lidem fatální následky. Lité tak platí mnoho let či celý život pojištění, a ve chvíli, kdy se stane příslušná událost, například jim povodeň vytopí dům, nebo těžce onemocní jim pojišťovna z důvodu výluky nic nevyplatí. Lidé se tak mohou dostat do neřešitelných životních situací, často jen kvůli tomu, že je někdo na počátku řádně neinformoval o těchto výlukách,“ komentuje spuštění Ankety autor akce a majitel serveru BankovniPoplatky.com Patrik Nacher.

Z vyjádření zástupců pojišťoven přitom vyplývá, že u některých druhů pojištění činí podíl nevyplacených nebo krácených plnění až 30 procent z nahlášených pojistných případů. Tito lidé, ačkoliv řádně platili příslušné pojištění pak nedostanou vůbec nic například z důvodu toho, že neoznámili léčení nemoci, nebo ani nevěděli, že jsou léčeni na nějaký druh nemoci a pak na tuto skutečnost doplácí. V některých případech se dokonce stalo, že pojišťovna odmítla plnit přesto, že smrt či nemoc klienta nebyla vůbec zaviněna či způsobena nemocí, kterou klient v dotazníku neuvedl.

Cílem ankety je, aby pojišťovny přehodnotily nebo se zamyslely nad uplatňováním výluk či překážek, které lidé považují za absurdní, nesmyslné či nelogické. Případně aby ve větší míře informovaly pojišťovny právě o absurdních výlukách a tyto překážky klientům mnohem lépe a šířeji vysvětlovaly.

Navržené a zobecněné absurdní výluky z pojištění a překážky pro pojistné plnění:

 • Karenční doba – po uzavření pojištění po určitou dobu pojišťovna nemusí plnit, tedy neplnění v případě vzniku pojistné události po určité stanovené období
 • Slovíčkaření, slovní popis podobných situací – například potopa, povodeň, zátopa, vytopení (pojištění se může vztahovat na zátopu, ale už ne na vytopení)
 • Zanedbání povinnosti pojištěného – neplnění v důsledku chování klienta, který si podle pojišťovny neplní své povinnosti (například ponechá v době veder otevřenou ventilačku v bytě a bude vykraden)
 • Neposkytnutí vyčerpávajících informací – klient neuvede všechny informace o své osobě či majetku (například nesdělení informací o léčení v minulost, i v dětském věku pojištěného, nebo pojištěný neuvede nemoc, o které ani neví, že jí trpí apod.)
 • Vznik nepředvídatelných okolností – vyšší moc (například je schválen zákon, který způsobí pojištěnému nějakou škodu, na níž měl pojištění, vznik války, terorismus, situace, se kterými se nepočítalo apod.)
 • Výluky omezující klasické životní situace s cílem prodat jiné pojistné produkty – připojištění (například havarijní pojištění neobsahuje pojištění skel, které je nutné připojistit)
 • Výluky z hlediska nevhodného umístění pojištěné věci (například pojištěnou ledničku umístěnou v garáži zatopí voda)
 • Výluka z hlediska nejednoznačné identifikace (například pojištění domácnosti se nemusí vztahovat na garáž, jiná definice nemoci a úrazu z pohledu pojišťoven apod.)
 • Odlišné pojištění pro pojištění stejné či obdobné věci (například se chce pojištěný pojistit proti poškození bytu souseda, typicky vytopení sousedních bytů. Uzavře pojištění odpovědnosti za škodu v běžném životě. Ta se však vztahuje na případy, kdy nám přeteče vana, nebo se odpojí hadice od pračky. Pokud však praskne trubka ve zdi, pojišťovna plnit nebude. Na toto se vztahuje úplně jiný druh pojištění)
 • Pojištění výrobku v záruce – pojištěný si pojistí například ledničku, která je poškozena v důsledku zkratu na vedení, nebo přepětí. Pojišťovna v takovém případě odmítne plnit, protože přístroj je v záruce. Prodejce však odmítne reklamaci z důvodu zkratu na vedení. Neplní ani pojišťovna a ani není možné realizovat reklamaci

KDE:

Anketa bude probíhat na serveru www.BankovniPoplatky.com na hlavní straně a v nové sekci Pojištění.

HARMONOGRAM:

 • Vyhlášení na tiskové konferenci ve čtvrtek, dne 15. 3. 2018 – spuštění ANKETY

 

 • Od 15. 3. 2018 do 31. 3. 2018: NOMINACE veřejnosti – nápady čtenář na absurdní výluky a překážky pro pojistné plnění

 

 • Od 31. 3. 2018 do 15. 6. 2018: HLASOVÁNÍ – spuštění a průběh samotného hlasování v anketě

 

 • Od 31. 3. 2018 do 15. 5. 2018: Anketa všech nominovaných poplatků. Dne 15. 5. 2018 vyhlášení tří finalistů

 

 • Od 15. 5. 2018 do 15. 6. 2018: Anketa a hlasování v rámci tří finalistů ankety

 

 • 6. 2018 – CELKOVÉ VYHLÁŠENÍ VÝSLEDKŮ PRVNÍHO ROČNÍKU ANKETY O NEJABSURDNĚJŠÍ VÝLUKU Z POJIŠTĚNÍ. TISKOVÁ ZPRÁVA.

Maskot OFFICIAL Pojišťovací poplatkožrout 

 Tisková zpráva: Nová Anketa o Nejabsurdnější výluku z pojištění 2018

Re: Nominace
Výluka při odcizení vozidla, když se najde pachatel? Zamyslete se prosím, než tu začnete šířit takov...
Re: Nominace
Takový výmysl jste sebral kde? Ani neuvádíte konkrétní pojišťovnu,která by takovou výluku měla mít! ...
Re: Auta a státovky
Z pojistných podmínek, které jsou dostupné na webu ČP, je zřejmé, že jde o speciální výluky u připoj...
Auta a státovky
Česká pojišťovna - Podmínky komplexního autopojištění T. č. 7506 11/2017, str. 29, písmeno a): nepo...
Nominace
Já zase nominuju výluku z důvodu ukradení auta, kdy se najde pachatel. V takovém případě Vám pojišťo...
Re: Nominace
Moc děkujeme za Vaši nominaci. ...
Nominace
Nominuji absurdní výluku u pojištění schopnosti splácet úvěr, která spočívá v tom, že klient nedosta...
Diskutovat (7)


Bankám jsme v tomto roce na poplatcích již celkem zaplatili

27786453376

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

46


ČÍSLO TÝDNE - 46 právě tolik miliard korun investuje v České republice do rozšíření výroby čipů společnost ONSEMI. Jedná o největší investici v dějinách ČR.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 25,3320
Kurz USD Americký dolar 1 USD 23,2300
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,9530
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 30,1685
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 25,9670
Kurz HUF Forint 100 HUF 6,4600
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 5,0951
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více