USA hlásí 4,8 mil. nových pracovních míst. Můžeme čekat raketový růst?


03. 07. 2020  09:12     Tomáš Volf     komentáře (0)

Americký trh práce má pravděpodobně to nejhorší za sebou, teď však bude nejdůležitější tempo návratu lidí zpět do zaměstnání. Pokud budou firmy nabírat zaměstnance pomalu, bude to mít negativní dopad na výkon celé ekonomiky.

USA hlásí 4,8 mil. nových pracovních míst. Můžeme čekat raketový růst?
O hrozbě druhé vlny koronaviru nemluvě. Trh práce může hrát důležitou roli také v nadcházejících prezidentských volbách. D. Trump potřebuje jakoukoli výhodu a ekonomika, zejména trh práce, mu může poskytnout důležité politické body.

Klíčové číslo dne, tedy počet nově vytvořených pracovních míst mimo zemědělství v USA za červen, se zastavilo na hranici 4,8 mil. Jedná se o naprosto vynikající výsledek, který výrazně předčil očekávání, trhy totiž počítaly pouze s 3 mil. nových míst. Na druhé straně během března a dubna americká ekonomika ztratila vlivem dopadu koronaviru 22 mil. míst. Pokud sečteme nově vytvořená místa za květen a červen dostaneme se na 7,8 mil. Americká ekonomika má před sebou tedy ještě dlouhou cestu, než trh práce plně neguje koronavirová opatření.

Další dobrý výsledek hlásí samotná nezaměstnanost. Ta v červnu klesla na 11,1 %, zatímco odhady hovořily o možném poklesu jen na 12,3 %. Nejvyšší nezaměstnanosti dosáhl americký trh práce v dubnu, a sice 14,7 %.

Tím ovšem potenciálně dobré zprávy končí. Za minulý týden počet nových žádostí o dávky v nezaměstnanosti klesl o 1,427 mil. Přestože toto číslo již několikátý týden klesá, oproti očekávání trhů se jedná o zklamání. Podobně na tom je i statistika pokračujících dávek v nezaměstnanosti, která se dostala na 19,290 mil. Zde se jedná dokonce o mírný nárůst.

Tomáš Volf


Citfin-Logo_2013_CMYK Celý článek naleznete na www.citfin.cz USA hlásí 4,8 mil. nových pracovních míst. Můžeme čekat raketový růst?

Diskutovat (0)


Bankám jsme v roce 2020 na poplatcích již celkem zaplatili

32123937510

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

223


ČÍSLO TÝDNE - 223 právě tolik hodin stráví malé a střední firmy papírováním. Vše v souvislosti s plněním úředních povinností. To představuje téměř 10 dnů, každý celých 24 hodin. Stačí aby si každý z nás vzpomněl na vyplňování každoročních daňových přiznání a všech příloh a je jasné o čem se mluví. Byrokracie bohužel v České republice nijak významně neustupuje. Průzkum provádí již čtvrtým rokem Liberální institut.


Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více