Visa díky umělé inteligenci zabránila podvodům v hodnotě 25 miliard dolarů


18. 07. 2019  00:41     Tisková zpráva      komentáře (0)

Společnost Visa dnes zveřejnila novou analýzu, z níž vyplývá, že technologie Visa Advanced Authorization (VAA) využívající umělou inteligenci pomohla za jeden rok finančním institucím zabránit podvodům ve výši 25 miliard dolarů. Globální systém plateb je tak díky této technologii bezpečnější pro maloobchodníky i spotřebitele.

Visa díky umělé inteligenci zabránila podvodům v hodnotě 25 miliard dolarů
VAA je komplexní nástroj pro řízení rizik, který monitoruje a vyhodnocuje autorizace transakcí v globální platební síti VisaNet od společnosti Visa, a to v reálném čase, aby finanční instituce okamžitě rozpoznaly potenciální podvody a mohly na ně rychle reagovat. V loňském roce Visa zpracovala přes svou síť VisaNet více než 127 miliard transakcí mezi finančními institucemi a obchodníky a použila umělou inteligenci pro analýzu 100 procent transakcí – jedna transakce proběhne každou milisekundu –, takže finanční instituce mohou schvalovat platby a rychle identifikovat podvodné transakce a předcházet hrozbám.

Jeden z nejtěžších úkolů v oblasti plateb přichází ve chvíli, kdy musíme oddělit poctivé transakce uživatelů od podvodných pokusů, aniž by se proces platby zkomplikoval,uvedla Melissa McSherryová, seniorní viceprezidentka a globální ředitelka řešení v oblasti dat, rizik a produktové identity společnosti Visa. „Visa vytvořila první platební síť, která v roce 1993 aplikovala umělou inteligenci založenou na neuronových sítích pro vyhodnocení rizikovosti transakcí v reálném čase. Dopad na výskyt podvodných transakcí byl okamžitý. Klíčové bylo nalezení té správné rovnováhy mezi lidskou odborností a technologickými inovacemi, protože díky rychlému rozvoji umělé inteligence a novým příležitostem můžeme neustále rozvíjet naše schopnosti.

Komplikace spojené s platebním procesem mohou v případě finančních institucí vést k ukončení používání platebních karet. Studie společnosti Javelin Strategy & Research odhalila, že více než polovina držitelů karet (51 procent), jejichž platba kartou byla chybně zamítnuta, použila k dokončení nákupu svou další platební kartu. To může mít za následek častější používání konkurenční platební karty. Odstranění takových problémů však nesmí být na úkor identifikace a prevence podvodů. Jak zjistil průzkum Národní maloobchodní federace a společnosti Forrester, právě podvody jsou nejčastějším problémem souvisejícím s platbami, se kterým se musí maloobchodníci potýkat (to uvedlo 55 procent dotázaných).

Visa Advanced Authorization (VAA) pomáhá předcházet podvodům, snižuje riziko jejich výskytu ve finančních institucích a u maloobchodníků, a přispívá ke snížení chybně zamítnutých transakcí. Technologii VAA používá více než 8 000 finančních institucí ve 129 zemích světa.

Předchází podvodům téměř rychlostí světla

Visa jako jedna z prvních začala pro svou platformu pro umělou inteligenci k identifikaci možných podvodů používat neuronové sítě navržené tak, aby simulovaly funkce lidského mozku. To poskytuje rychlejší a hlubší vhled prostřednictvím dříve neznámých korelací. Díky technologii Visa Advanced Authorization těží maloobchodníci a finanční instituce především z:

 

  • Modelů strojového učení používaných ke zkoumání každé transakce v reálném čase pro indikaci podvodu - sledují aktivity, vzorce a více než 500 rizikových atributů -, to vše během jediné milisekundy.
  • Hodnocení rizik, které Visa sdílí s finanční institucí držitele účtu, co rozhoduje o schválení nebo zamítnutí transakce. Ty jsou následně označeny ke kontrole konkrétního držitele účtu.
  • Schopnosti identifikovat poctivé transakce, i když je provádějí noví nebo nepravidelní zákazníci, což snižuje pravděpodobnost chybných zamítnutí.
  • Autorizace v reálném čase pomocí integrovaných globálních prediktivních analýz k identifikaci a prevenci podvodů.

 

Visa udržuje globální výskyt podvodů na historickém minimu, méně než 0,1 procenta, prostřednictvím různorodé strategie investování do lidské inteligence a technologií jako je umělá inteligence. Posiluje postavení spotřebitelů a klientů, kterým poskytuje nástroje, zdroje a správu pro řešení rizik, a nastavuje řídicí procesy, které pomáhají podnikům a regulačním orgánům zůstat v pozoru.

Spotřebitelé označili společnost Visa za nejspolehlivějšího poskytovatele finančních služeb a plateb mezi všemi platebními sítěmi, a my věříme, že se tak stalo díky nepolevující snaze společnosti Visa odstraňovat podvody a ochraňovat systém plateb,“ řekla McSherryová.

Další řešení rizik pomocí umělé inteligence

Každý den Visa zvládá kompletně zabezpečit platební systém a přináší portfolio produktů a služeb pro řešení rizik, čímž pomáhá spotřebitelům, obchodníkům a finančním institucím předcházet podvodům. To zahrnuje mimo jiné Visa Risk Manager (VRM), Visa Consumer Authentication Services (VCAS) a CyberSource Decision Manager (DM). Další informace o portfoliu řešení Visa Risk naleznete na webu Visa Security.

Další zdroje

  • V tomto videu se podívejte, jak umělá inteligence společnosti Visa pracuje na zlepšení autorizace plateb
  • Více informací o tématu bezpečí v newsroomu a na blogu společnosti Visa

 

 Visa díky umělé inteligenci zabránila podvodům v hodnotě 25 miliard dolarů

Diskutovat (0)


Bankám jsme v roce 2021 na poplatcích již celkem zaplatili

35989117190

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

57


ČÍSLO TÝDNE 57 právě tolik procent Čechů nakupuje pravidelně na internetu. Je to o 18 procent více než v roce 2019, tedy před nástupem koronavirové krize. Zájem o internetové nakupování se bude zvyšovat i nadále.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 25,4610
Kurz USD Americký dolar 1 USD 22,5420
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,5215
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 29,9320
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 24,4715
Kurz HUF Forint 100 HUF 6,9600
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 5,1431
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více