Visa láká na Bezkontaktní Japonsko, rok před začátkem olympijských her v Tokiu


26. 07. 2019  00:46          komentáře (0)

Do zahájení letní olympiády v Tokiu 2020 zbývá ještě rok a Visa jako celosvětový partner olympijských her pro oblast platebních technologií připravuje platební inovace pro sportovce, návštěvníky i běžné občany. Podpoří tak vládní iniciativu Bezkontaktní Japonsko, jejímž cílem je zdvojnásobit počet digitálních plateb do roku 2025 na 40 procent. Očekává se, že olympijské hry v Tokiu budou těmi nejvíce inovativními ze všech olympiád a paralympiád, které se dosud konaly. I s pomocí Visa se tak hry v Japonsku mohou stát katalyzátorem pro poskytování toho nejlepšího, co digitální platby nabízí.

Visa láká na Bezkontaktní Japonsko, rok před začátkem olympijských her v Tokiu
Ve světě dnes nenajdete jiný trh, který by se tomu japonskému vyrovnal. Japonsko je třetí největší ekonomikou světa a drží vedoucí postavení napříč mnoha obory. Přesto se zde platí primárně v hotovosti,“ řekl Stephen Karpin, výkonný ředitel a oblastní manažer pro Japonsko, Visa. „Olympijské hry jsou pro Visu skvělou příležitostí, jak představit nejmodernější technologie v placení. Dostupné budou nejen ve sportovních  areálech a olympijských vesnicích, ale také na dalších místech po celé zemi, abychom fanouškovské zážitky ještě umocnili. Pro Tokio 2020 plánujeme platební zážitky s dlouhodobým dopadem, které mohou pomoci urychlit ekonomický růst, a zároveň návštěvníkům i obyvatelům Japonska zprostředkovat nezapomenutelnou zkušenost.

Podpora Bezhotovostního Japonska

Digitální metody jsou v určité míře použity u zhruba jedné pětiny všech plateb v Japonsku, zatímco v Jižní Koreji už je to 90 procent a přibližně 60 procent v USA a 70 procent v Číně. Očekává se, že do Japonska v příštím roce zavítá 40 milionů turistů. Visa proto pracuje na různých iniciativách, jak zajistit ty nejlepší obchodní a platební zážitky, jako jsou: 

  • Rostoucí akceptace digitálních plateb: Aby Visa poukázala na aktuální rozmach hotovosti, úzce spolupracuje s obchodníky z různých oblastí podnikání, mezi které patří například podniky s rychlým občerstvením, prodej v dopravních prostředcích a večerky. Dále připravuje podmínky pro nástup digitálních plateb ještě před zahájením Tokio 2020 a vylepšuje a rozšiřuje síť bezkontaktních POS terminálů.
  • Tým Visa pro Bezkontaktní Japonsko: Visa už od roku 2000 podporuje Tým Visa, rozmanitou skupinu sportovců z celého světa věnujících se různým disciplínám. Jeden člen Týmu Visa a japonská olympijská naděje v nově přidaném surfingu, Kanoa Igarashi, sjíždí “bezkontaktní vlnu” v marketingové kampani Visa. Tým se bude během roku ještě rozšiřovat, představí olympijské i paralympijské naděje a podpoří využití digitálních plateb.
  • Budování partnerské sítě: Visa je světovou špičkou v digitálních platbách a svým 3,4 miliardám klientů přináší inovace ve finančních službách a prostřednictvím obchodních, technologických a fintechových partnerů. Pro další růst sítě v Japonsku Visa zahájila Visa Fintech Fastrack. Fintechové firmy tak můžou snadněji a rychleji rozvíjet digitální obchod na platební síti Visa. K rozšíření akceptace digitálních plateb Visa nedávno zahájila partnerství s LINE Pay Corporation, provozovatelem digitální peněženky a fintechových služeb v chatovací aplikaci LINE. 
  • Inovace během her: Díky tomu, že je Visa exkluzivním partnerem pro platební technologie, jsou každé olympijské hry vybaveny nejmodernějšími technologiemi v placení. Mnohdy jsou tak teprve testovány zatím komerčně nedostupné technologie. Na olympijských hrách 2016 v Riu dostali sportovci z týmu Visa platební prsteny. Na zimních olympijských hrách 2018 v Pchjongčchangu zase Visa prodávala nositelnou elektroniku jako rukavice a odznáčky, se kterými šlo platit na bezkontaktních terminálech. Pro Tokio 2020 Visa zkoumá platební inovace včetně biometrického ověřování plateb, nositelné elektroniky a nových mobilních aplikací, které by mohly zahrnovat digitálně vydané karty.
  • Měření zahraničního cestovního ruchu a útrat v Japonsku: Podle průzkumu společnosti Visa o cestování Japonsko překonalo USA a stalo se nejoblíbenější destinací posledních dvou let mezi dotazovanými cestovateli. V době příprav na olympijské hry Visa kontinuálně sbírá data o cestování a útratách spotřebitelů a předpovídá, jaké budou trendy v turismu v souvislosti s olympiádou, aby byli místní obchodníci připraveni na příchod zahraničních turistů. 


Visa láká na Bezkontaktní Japonsko, rok před začátkem olympijských her v Tokiu

Diskutovat (0)


Bankám jsme v roce 2021 na poplatcích již celkem zaplatili

35989689921

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

57


ČÍSLO TÝDNE 57 právě tolik procent Čechů nakupuje pravidelně na internetu. Je to o 18 procent více než v roce 2019, tedy před nástupem koronavirové krize. Zájem o internetové nakupování se bude zvyšovat i nadále.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 25,4610
Kurz USD Americký dolar 1 USD 22,5420
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,5215
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 29,9320
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 24,4715
Kurz HUF Forint 100 HUF 6,9600
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 5,1431
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více