Víte kolik se vydělává v Rusku? V přepočtu 16 tisíc korun


21. 07. 2020  08:15     Tomáš Volf     komentáře (0)

Kolik se průměrně vydělává v Rusku? Necelých 51 000 Rublů, což představuje v přepočtu kolem 16 000 korun. Výdělky jsou tak poloviční ve srovnání s Česko republikou. Jak na tom ekonomicky Rusko aktuálně je?

Víte kolik se vydělává v Rusku? V přepočtu 16 tisíc korun
Po dubnovém propadu příjmů o 2 % se v květnu vrátila průměrná mzda v Rusku do kladných čísel, když meziročně vzrostla o 1 %. Ještě začátkem roku tamní platy rostly 5 – 7 % tempem. Přítrž tomu udělala situace kolem koronaviru. Dá se čekat, že vzhledem k nezaměstnanosti platy porostou jen velmi mírně a budou v dalších měsících balancovat na hranici kladné nuly.

Ruská nezaměstnanost za červen sice oproti květnu vzrostla na 6,2 %, avšak trhy počítaly s vyšším růstem počtu nezaměstnaných. Jednalo se o nejvyšší počet lidí bez práce od března 2013. Před rokem byla nezaměstnanost na úrovni 4,4 %. Od vypuknutí koronavirové situace v Rusku se jednalo o nejvyšší číslo.

Naopak lepší čísla hlásí maloobchodní tržby. V této oblasti jsou Rusové optimisté a jejich apetit utrácet a pomoci tamní ekonomice se v posledních měsících zvyšuje. Přestože jsme stále v červených číslech, když v červnu klesly tržby o 7,7 %, jedná se o třetí po sobě jdoucí měsíc návratu do kladných čísel. Pokud půjde vše tímto tempem, je možné, že se k růstu ruští maloobchodníci dostanou už v červenci.

Zatímco tržby za potravinářské výrobky klesly o 3,7 %, za nepotravinářské produkty to bylo o 11,3 %. Obě čísla však naznačují zlepšení situace.

Celkově se ruská ekonomika zotavuje. Po dubnovém pádu až o -12 %, následoval pokles o 10,7 % v květnu a červen se nesl ve znamení snížení o 6,4 %. V dalších měsících je pravděpodobné, že pokles výkonu ekonomiky se bude zmenšovat a podzim už bude v kladných číslech.

I přes stále nízkou poptávku po ropě se její cena v posledních týdnech ustálila kolem 40 dolarů za barel, což je přesně hodnota, na kterou je dlouhodobě staven ruský státní rozpočet. Pokud bude její cena vlivem vyšší světové spotřeby růst, bude to znamenat vzpruhu pro ruskou státní kasu a tím se bude zvedat i ruská ekonomika.  Česká koruna k rublu v posledních týdnech posiluje, když se z květnových 0,3500 RUBCZK dostala až na dnešních 0,3231 RUBCZK.

Tomáš Volf


Citfin-Logo_2013_CMYK Celý článek naleznete na www.citfin.cz 

 Víte kolik se vydělává v Rusku? V přepočtu 16 tisíc korun

Diskutovat (0)


Bankám jsme v roce 2021 na poplatcích již celkem zaplatili

6922157988

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Nákupy kartou na internetu nadále potvrdíte u Air Bank i bez aplikace. Připravuje pro vás náhradní řešení


Nedávno jsme vám oznámili, že se začátkem dubna rozloučíme s možností potvrzovat některé nákupy kartou na internetu prostřednictvím samotného opsání číselného kódu z SMS. To pořád platí. Podle směrnice Evropské unie PSD2 to totiž už není dostatečný způsob ověření. Nic se nezměnilo ani na našem doporučení používat k potvrzování mobilní aplikaci My Air, protože je to nejen bezpečnější, ale také o dost pohodlnější způsob. Ostatně proto už většina z vás aplikaci k potvrzování používá.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 26,3470
Kurz USD Americký dolar 1 USD 22,1170
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,7465
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 30,5755
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 23,7565
Kurz HUF Forint 100 HUF 7,1800
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 5,3973
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více