Víte, že? Pokud jste OSVČ můžete podat přiznání až do 2. května


31. 03. 2023  09:44     Miroslav Zeman     komentáře (0)

Pro řádné podání daňového přiznání platí několik termínů. Důležité je, zda jste fyzická osoba, podnikatel nebo zastupujete právnickou osobu. Za pozdní podání mohou následovat citelné sankce.

Víte, že? Pokud jste OSVČ můžete podat přiznání až do 2. května
Pokud podáváte daňové přiznání pouze jako občan, nepodnikatel, a podáváte přiznání papírovou formou, pak termín pro podání vyprší dne 3. dubna. Zde je nutné připomenout povinnost OSVČ (osob samostatně výdělečně činných) podávat daňové přiznání již povinně elektronicky. Elektronicky přitom neznamená, že datouvou schránkou zašlete finančním úřadu sken vyplněného daňového přiznání. Elektronické podání také musí být zasláno v příslušné a vyžadované formě. Ideální je tedy vyplnit a zaslat daňové přiznání prostřednictvím aplikace finančního úřadu, kterou najdete ZDE!

Pokud podáváte daňové přiznání jako OSVČ, máte termín na jeho podání až do 2. května. To vše samozřejmě buď datovou schránkou, nebo přes příslušnou webovou aplikaci. Největší nápor pro podávání daňových přiznání podnikatelů se tak očekává do konce dubna.

Posledním termínem je 3. červenec. Tento termín využijí ti, za které podává daňové přiznání advokát nebo daňový poradce.

Pokud termín pro podání nestihnete přesně dodržet, je dobrým zvykem, že pokud vše do pěti dnů napravíte, neukládá finanční úřad sankce. Ale určitě není dobré se na to spoléhat. Víte, že? Pokud jste OSVČ můžete podat přiznání až do 2. května

Diskutovat (0)


Bankám jsme v tomto roce na poplatcích již celkem zaplatili

20258892016

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

2,9


ČÍSLO TÝDNE 2,9 právě tolik procent činila inflace v České republice v měsíci duben. Proti předchozímu měsici vzrostla o vysokých 0,7 procenta. Inflace tak opět začíná nabírat na síle.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 24,7130
Kurz USD Americký dolar 1 USD 22,7680
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,8130
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 28,9330
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 25,0030
Kurz HUF Forint 100 HUF 6,4100
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 4,9686
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více