WPB Capital navyšuje základní kapitál na 438,5 milionů korun


29. 06. 2011  15:52     Karel Pluhař     komentáře (0)

WPB Capital, spořitelní družstvo, navyšuje základní kapitál na 438,5 milionů korun a přibližuje se půlmiliardové hranici potřebné pro podání žádosti o bankovní licenci. Na půl miliardy bude základní kapitál navýšen do konce roku 2011.

Růst základního kapitálu odpovídá tempu rozšiřování členské základny WPB Capital a dynamice vývoje vkladů i úvěrů. Současná změna zajišťuje zachování vysoké míry stability při zvyšování tržního podílu. „Do konce roku bude základní kapitál WPB Capital  postupně navyšován na 500 milionů korun. Dosažení této hranice je potřebné pro podání žádosti o bankovní licenci,“ říká David Vidomus, vedoucí marketingu WPB Capital, spořitelní družstvo. Navyšování základního kapitálu zajišťuje, že WPB Capital si zachovává vysokou míru stability při rostoucí členské základně. „Neustálý růst členské základny dokazuje, že na dnešním bankovním trhu je prostor pro další konkurenci. Vysoký základní kapitál potvrzuje, že klienty oslovuje silná a stabilní společnost,“ dodává David Vidomus. Nové klienty úspěšně oslovuje v lednu představený běžný účet a internetbanking zdarma. V průběhu letošního roku budou zavedeny také platby SIPO, možnost kontokorentního úvěru a zahraniční platební styk. Pilířem produktové nabídky WPB Capital, spořitelní družstvo zůstávají vysoce úročené vkladové účty. Klienti dosáhnou úročení vkladů až 4,95 % ročně.


WPB Capital navyšuje základní kapitál na 438,5 milionů korun

Diskutovat (0)


Bankám jsme v roce 2020 na poplatcích již celkem zaplatili

19717219639

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

5740


ČÍSLO TÝDNE - 5740 korun. Právě tolik bude činit dle rozhodnutí vlády tzv. paušální daň. Každý živnostník s příjmem do 800 tisíc korun ročně tak bude moci hradit sociální, zdravotní i daň v jedné paušální částce. 


Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více