Zaměstnanci pošty si ušetřili práci. Klienta to stálo 1200 korun


15. 08. 2022  07:56     Miroslav Zeman     komentáře (0)

Jak si zaměstnanci České pošty šetří práci? Jednoduše svévolně přepíší adresu doručení na obálce. I díky tomu může dojít u zákazníka pošty k obrovským problémům. V tomto případě šlo dokonce o advokátní kancelář.

Zaměstnanci pošty si ušetřili práci. Klienta to stálo 1200 korun
Velmi často se diskutuje o problémech a chybách České pošty. Tento státní podnik je terčem kritiky za protiklientský přístup a nekvalitní služby.

O tom se mohl přesvědčit i advokát, který potřeboval nutně přeposlat dopis do místa svého aktuálního působení, aby mohl včas reagovat na sdělení protistrany.

Místo vyzvednutí v Chebu a přeposlání dopisu, které si na tolik proklamované internetové službě České pošty https://www.postaonline.cz/index objednal, musel jet nakonec na poslední chvíli na neznámou poštu v Praze Nuslích, aniž by věděl důvod proč místo v Chebu, skončil dopis na Praze 4.

Stálo ho to náklady na zbytečnou cestu tam i zpět, a pošta si ještě nestoudně řekla o poplatek za přeposlání 10 korun.

Advokát totiž vyplnil v aplikaci postaonline.cz formulář pro přeposlání dopisu z Prahy 5 do Chebu, kde aktuálně pobýval. Vše úspěšně vyplnil, potvrzení mu přišlo na mail.

Když ale po více než sedm dní dopis nepřicházel, podíval se opět do aplikace, kde s hrůzou zjistil, že dopis byl místo do Chebu uložen na neznámé poště na Praze 4 v Nuslích. Když si chtěl ověřit telefonicky důvod, došlo k typickému nešvaru České pošty, tedy nebrání telefonů, a to ani na příslušné pobočce.

Když se po třech hodinách dovolal na help linku, bylo mu pouze sděleno, že dopis je na Praze 4 a nové přeposlání do Chebu již nelze. Nešlo to bohužel ani přes příslušnou aplikaci České pošty. Pošta tedy zaslala dopis úplně jinam, a neumožnila přitom nové přeposlání na správnou adresu.

Vzhledem k tomu, že přeposlání již nebylo možné, na pobočce na Praze 4 nikdo nebral telefon a již téměř uplynuly lhůty, musel se advokát sebrat a urychleně se dopravit téměř 200 kilometrů tam a zpět z Chebu do Prahy a věnovat 6 hodin svého času vyzvednutí dopisu.

Po převzetí dopisu na pobočce v Praze 4 zjistil advokát, že je na obálce ručně přeškrtnuta adresa v Chebu, kterou uvedl do formuláře v aplikaci pošty, a pod tím bylo ručně připsáno směrovací číslo 142 00 Praha Nusle. Jaký byl důvod tohoto přepisu, který byl prokazatelně svévolný a zaslání dopisu na jinou adresu nebyla schopna zaměstnankyně pošty na přepážce sdělit. Rozhodně ji však ndbylo nepatřičné požadovat poplatek za přeposlání 10 korun českých.

Náklady za chybu pošty činily pro advokáta téměř 30 litrů benzínu, tedy 1200 korun a ztrátu šesti hodin jeho pracovního času na vyřízení celé věci. Pošta tak opět dokázala fatální pochybení, které bylo úmyslné, zřejmě s cílem zástupce pošty ušetřit si nějakým způsobem práci.

Vyjádření České pošty zjišťujeme.

    IMG_8914.jpeg Zaměstnanci pošty si ušetřili práci. Klienta to stálo 1200 korun

Diskutovat (0)


Bankám jsme v tomto roce na poplatcích již celkem zaplatili

8419183744

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

2300


ČÍSLO TÝDNE - 2300 právě tolik korun bude stát nejčastěji používaná dálniční známka pro osobní automobily od března. 


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 25,3440
Kurz USD Americký dolar 1 USD 23,3870
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,8670
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 29,6065
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 26,5985
Kurz HUF Forint 100 HUF 6,4400
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 5,1013
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více