Zlato je poprvé v historii nad 2000 USD/unci


05. 08. 2020  10:23     Tomáš Volf     komentáře (0)

Včera večer našeho času se zlato převalilo přes magickou hranici 2000 USD/unci. V dnešní době platí, že ať se ve světě stane doslova cokoli negativního, investoři automaticky nakupují zlato.

Zlato je poprvé v historii nad 2000 USD/unci
Nakažených koronavirem stále přibývá a dramatické zlepšení situace je v nedohlednu. V oblasti vakcíny nebo dokonce léku je prakticky nulový posun a nedá se čekat, že by se v dohledné době něco změnilo. Do toho se přidávají další obavy části trhů, které mají základ v politice D. Trumpa. Nadcházející volby v USA, které proběhnou v listopadu, budou nejspíš dalším faktorem, který vyžene cenu zlata na další milníky směrem vzhůru. Eskalace vztahů mezi USA a Čínou je doutnající rozbuškou. D. Trump nejpozději v říjnu zakáže v USA sociální síť TikTok.  

Na naší straně Atlantiku čeká další kostlivec ve skříni v podobě BREXITu a možné NEdohody mezi Velkou Británií a EU. Obě strany mají čas do konce tohoto roku stanovit pravidla fungování od ledna 2021. Do toho se může kdykoli objevit zpráva typu exploze v Libanonu a cena zlata poletí opět vzhůru.   

Tomáš Volf


Citfin-Logo_2013_CMYK Celý článek naleznete na www.citfin.cz Zlato je poprvé v historii nad 2000 USD/unci

Diskutovat (0)