ZUNO má silného partnera pro další růst


25. 09. 2015  11:57          komentáře (0)

Internetová banka ZUNO působící v České republice a na Slovensku získá nového majitele, ABH Holding S.A. (ABHH). Smlouva o prodeji byla úspěšně podepsána. ABHH je soukromé konsorcium podniků se sídlem v Lucembursku.

ZUNO má silného partnera pro další růst
ABHH je mateřskou entitou pro skupinu společností Alfa Banking Group, která se angažuje v bankovních a finančních službách v Holandsku, Velké Británii, Ruské federaci, na Ukrajině, v Bělorusku a na Kypru. V prosinci 2014 představovala konsolidovaná aktiva skupiny 47,5 miliard dolarů.

Změna vlastnictví ZUNO nebude mít žádný vliv na její klienty v České republice a na Slovensku. Jejich vklady budou i nadále chráněné podle rakouského zákona o ochraně vkladů, přičemž ZUNO zůstává samostatnou, plně regulovanou rakouskou bankou s centrálou ve Vídni.

Nový majitel deklaruje zájem investovat kapitál do rozvoje a expanze ZUNO. ABHH má dlouhodobý zájem na rozvoji bankovního byznysu v Evropě a ZUNO tak představuje ideálni platformu pro tuto expanzi.

 „Jsem velmi šťastný, že se nám podařilo najít nového a silného majitele pro ZUNO. Změna majitele nám umožní posilnění a růst našeho podnikání na Slovensku a v České republice, tedy na trzích, na které se budeme nadále naplno zaměřovat. ZUNO také získává příležitost vyhodnotit možnosti vývoje nových produktů a expanze na nové trhy,“ říká Oyvind Oanes, generální ředitel ZUNO.

„Jsme nadšení tím, co už ZUNO dosáhlo od jeho založení v roce 2010 i jeho budoucím potenciálem. ZUNO je internetová retailová banka s komplexním servisem fungující na dvou trzích v ČR a SR. Jelikož plánujeme podporovat ZUNO v růstu jeho klientské základny napříč zeměmi, věříme, že ZUNO má silný potenciál k růstu jak nabízených produktů, tak v geografickém dosahu dalších evropských trhů. V Alfa Banking Group máme za sebou silnou zkušenost s dlouhodobými investicemi a s podporou růstu našich obchodů. Těšíme se, až se ZUNO přidá k Alfa Banking Group a bude součástí naší růstové strategie, jsme zavázáni investovat nový kapitál do ZUNO, aby se mohlo posunout dopředu,“ říká Petr Aven, předseda představenstva Alfa Banking Group.

Prodej ZUNO jeho dosavadním majitelem, rakouskou Raiffeisen Bank International, ještě podléhá schválení regulačními orgány. Banka bude i dále působit na trzích pod značkou ZUNO a se stejným managementem.

Informace o ABHH

ABH Holding S.A. je soukromé konsorcium podniků se sídlem v Lucembursku. Využívá své finanční a intelektuální zdroje, investiční znalosti a management k zhodnocování investic v oblasti globálního bankovnictví. Je mateřskou entitou pro skupinu společností Alfa Banking Group, která se angažuje v bankovních a finančních službách v Nizozemí, Ruské federaci, Velké Británii, Bělorusku, na Ukrajině a Kypru.

Dceřiné společnosti ABH Holding S.A. tvoří síť poboček skládající se z 966 kanceláří zaměstnávající 42 000 lidí a obsluhující přes 16,7 milionu klientů.

Informace o Zuno

Od roku 2010 se bance postupně daří zlepšovat hospodářské výsledky. Důvodem je rostoucí prodej úvěrových produktů, jelikož banka momentálně patří z pohledu nabízených sazeb při refinancování půjček na špičku žebříčku mezi slovenskými i českými bankami. Úrokové sazby při refinancování půjček přitom začínají při 6,9% ročně.ZUNO má silného partnera pro další růst

Diskutovat (0)


Bankám jsme v tomto roce na poplatcích již celkem zaplatili

24234136640

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

0,2


ČÍSLO TÝDNE - 0,2 právě o tolik se zvýšila ekonomika České republiky v prvním čtvrtletí roku 2024. Jedná se o velmi nízký růst, který se dá nazvat stagnací. Pro odborníky i podnikatele se jedná o zklamání.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 24,8280
Kurz USD Americký dolar 1 USD 23,1180
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,7230
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 29,3655
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 26,1495
Kurz HUF Forint 100 HUF 6,2900
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 4,9902
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více