Nezaměstnanost v ČR na 4 %

I když nezaměstnanost mírně vzrostla, rozhodně se nejedná o překvapení. V lednu přicházejí na pracovní úřady lidé, kterým skončily pracovní úvazky na dobu určitou, končící zpravidla koncem roku. Dalším důvodem je nízká aktivita v oblasti sezónních prací.

V lednu došlo k potvrzení jevu, který v prosinci začal a sice, že volných míst je méně než počet uchazečů. Tato skutečnost bude působit firmám do budoucna problémy při hledání vhodných zaměstnanců.

Přestože se nízká nezaměstnanost může jevit jako dobrý výsledek, v případě ČR už to tak být nemusí. Firmy jsou hladové po kvalitních zaměstnancích, ale ti na trhu práce jednoduše nejsou a drží si svá místa a neopouštějí je. Důvodů je hned několik, ale tím hlavním je především obava o svou finanční situaci v budoucnu.

Nezaměstnanost mužů vzrostla na 3,7 % a žen na 4,2 %, Rozdíl je tedy tradičně ve prospěch mužů, ale mírně se snížil.

Celý článek naleznete ZDE!

Tomáš Volf

Analytik

edevizy.cz

Sdílet:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *