Subjektivní pocit? Co je tím myšleno, možná vás napadne – jde o vzhled pobočky, pořádek v okolí a na pobočce, uspořádání v místě, kde se setkávají poradci a klienti, ochota poradců, řešení kontaktu (soukromí? pohodlná židle?), zkrátka celková atmosféra, která při návštěvě obchodního místa banky panuje a ovlivňuje tak, zdali se do banky jako klienti rádi vracíme, nebo ne. To jsou rozhodně důležité zpětné vazby pro klienty i jednotlivé vlastníky bank.
.
KLIENTE, OZNÁMKUJ SVOJI BANKU – VÍCE VÝSLEDKŮ ZDE
.
Jak titulek článku napovídá, ve srovnání s celou Českou republikou je počet absolutně spokojených klientů v Olomouckém kraji podstatě stejný (cca 28 %), klienti, kteří bankám vystavili dvojku, tvoří relativně absolutně shodný podíl. V hodnocení průměrné trojky se klienti liší jen o jeden procentní bod (Olomoucký kraj: 22,2 % vs. ČR: 21 %).
Počet, přesněji řečeno relativní podíl nespokojených klientů (známky „dostatečně“ a „nedostatečně“) je menší než v celé České republice, o osm desetin procentního bodu u známky dostatečně a čtyři desetiny procentního bodu u známky nedostatečně.
Do průzkumu se zapojilo celkem 1585 respondentů z daného regionu, celkové hodnocení ukazuje následující tabulka.
Tabulka: Hodnocení atmosféry při návštěvě pobočkového místa – Olomoucký kraj:
|
Hodnocení |
Kraj Olomoucký |
ČR jako CELEK |
|
|
Počet |
Podíl na celku |
||
|
Známka 1 – Výborně |
442 |
27,9% |
28,1% |
|
Známka 2 – Chvalitebně |
527 |
33,2% |
33,2% |
|
Známka 3 – Dobře |
352 |
22,2% |
21,0% |
|
Známka 4 – Dostatečně |
142 |
9,0% |
9,8% |
|
Známka 5 – Nedostatečně |
79 |
5,0% |
5,4% |
|
Nevyplněno |
43 |
2,7% |
2,7% |
|
Celkem |
1585 |
100,0% |
100,0% |
Zdroj: BP.com





