Úvěry

Platební karta, která není od banky a má mnoho výhod

Češi nemají vůči kreditním kartám příliš pozitivní vztah, přesto jich nosí v peněženkách kolem dvou milionů a meziročně se počet vydaných kusů zvyšuje. Největší a zásadní rozdíl mezi ní a „klasickou“ debetní kartou je takřka každému dobře znám.

22. 10. 2020

Reálná mzda v Rusku balancuje kolem nuly, průměrný Rus bere 14 178 korun

Rusové se bojí utrácet, což je přirozený jev ve všech ekonomikách v době, kdy se lidé obávají o své budoucí příjmy. To však ruským maloobchodníkům nepomůže.

22. 10. 2020

Proč platíme bankám za absolutní absurdity? Poplatkovi říkají stop!

Proč musíme sakra platit nesmyslné poplatky, když banky vydělávají na úrocích, investicích nebo skutečně specializovaných službách? Proč máme platit bance za tzv. dotaz úřední osoby nebo platit za účet již zemřelého klienta? Jak je možné, že stále banky uplatňují poplat

21. 10. 2020

Ceny v září rostly meziročním tempem 3,2 %, meziměsíčně klesly o 0,6 %

Situace v obchodech se pro spotřebitele dále komplikuje. Dnešní výsledek sice ukázal na nižší růst, než jaký čekaly trhy a také na nižší, než v srpnu, ale tempo 3,2 % je na českou ekonomiku stále vysoké. V první polovině roku se ČNB rozhodla až příliš rychle snižovat 2T

16. 10. 2020

Bankám jsme v roce 2020 na poplatcích již celkem zaplatili

32018051547

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

223


ČÍSLO TÝDNE - 223 právě tolik hodin stráví malé a střední firmy papírováním. Vše v souvislosti s plněním úředních povinností. To představuje téměř 10 dnů, každý celých 24 hodin. Stačí aby si každý z nás vzpomněl na vyplňování každoročních daňových přiznání a všech příloh a je jasné o čem se mluví. Byrokracie bohužel v České republice nijak významně neustupuje. Průzkum provádí již čtvrtým rokem Liberální institut.


Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více