Komentované zprávy bank:
S Monetou bezpečně a diskrétně, Air Bank Vám založí účtenky


29. 01. 2020  00:10     Redakce     komentáře (0)

KOMENTOVANÉ TISKOVÉ ZPRÁVY Z BANK:

O čem nás naše banky informují? A jak moc jsou jejich tiskové zprávy zajímavé? Podíváme se na ně trochu veselýma a trochu kritickýma očima. ČTĚTE DÁLE!

Komentované zprávy bank: S Monetou bezpečně a diskrétně, Air Bank Vám založí účtenky
Komentované zprávy nejsou přesnými či seriózními zprávami o krocích bank a jejich náplni. Jedná se o odlehčený komentář a ironizování tiskových zpráv z bank, které jsou často strohé, vážné a banky se v nich rády nekriticky chválí.

Reakce některých zástupců bank na naši novou rubriku svědčí o faktu, že výše uvedený smysl této rubriky zatím nepochopili. Připomínáme, že se nejedná o aktuální zpravodajství, ale o výběr zpráv z předchozího čtvrtletí, které jsou zajímavé ke komentování a zároveň mohou sloužit k hodnocení bank v našem projektu Vstřícná banka.

Tento týden jsme vybrali následující zprávy, které banky vydaly v předchozím čtvrtletí. Čtěte!


MONETA Money Bank spustila Apple Pay, nástroj pro snadné, bezpečné a diskrétní platby

MONETA Money Bank, počínaje dnešním dnem, nabízí svým klientům službu Apple Pay, která umožňuje rychle a pohodlně platit mobilním zařízením způsobem, který je snadný, bezpečný a diskrétní.

Moneta nemůže samozřejmě, při tak velké a rozsáhlé události, jako je spuštění platebního nástroje Apple Pay, chybět. I klienti Monety s jablkem tak mohou od února loňského roku platit bez problémů své útraty mobilem a nehledat tak svou platební kartu. Jedná se zřejmě o budoucnost snadného a pohodlného placení.


Do My Air míří fulltextové vyhledávání a přehledy

Pro všechny z vás, co máte rádi přehled o svých penězích, máme dobrou zprávu. V aplikaci My Air chystáme několik novinek, díky kterým budete mít historii svých plateb doslova pod palcem.

Všichni víme, jak otravné může být hledání účtů a plateb v historii. Oceňujeme tak každý nástroj, který nám s hledáním tohoto správného účtu a platby v historii pomůže komfortně vyhledat. I v Air Bank si toho všimli a poskytli nám novinku v podobě komfortnějšího vyhledávání formou fulltextového vyhledávání a přehledů. Opět nejde jinak než pozitivně ocenit.


Equa bank zvýšila úrokové sazby termínovaných vkladů až na 2 % p.a.

Od února 2019 zvýšila Equa bank úročení termínovaných vkladů, a to až o 0,45 procentního bodu. Například pětiletý termínovaný vklad je tak nyní úročen 2,0 % p.a. Jde o další zvýšení sazeb v krátké době za sebou – k předchozímu došlo v listopadu 2018. 

Na velmi vysoká 2 procenta zvýšila v prvním čtvrtletí Equa Bank úrokové sazby u svých termínovaných vkladů. Na druhou stranu se jedná o pětileté termínované vklady, které vyžadují uložení prostředků u banky na velmi dlouhou dobu. Vyšší úrok je tak vykoupen dlouhým uložením prostředků u banky. Úrok je tak vysoce konkurenceschopný a již se přibližuje průměrné inflaci v ČR.


Minulé komentované zprávy bank: Air Bank s Apple Pay a Equa s Google PayKomentované zprávy bank: S Monetou bezpečně a diskrétně, Air Bank Vám založí účtenky

Diskutovat (0)


Bankám jsme v roce 2021 na poplatcích již celkem zaplatili

36247233321

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

57


ČÍSLO TÝDNE 57 právě tolik procent Čechů nakupuje pravidelně na internetu. Je to o 18 procent více než v roce 2019, tedy před nástupem koronavirové krize. Zájem o internetové nakupování se bude zvyšovat i nadále.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 25,4360
Kurz USD Americký dolar 1 USD 22,4870
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,5265
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 29,7645
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 24,4935
Kurz HUF Forint 100 HUF 6,9650
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 5,1393
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více