Inovace v bankovnictví

Kyberzločinci využívají v ČR pandemie k útokům

Kyberzločin v průběhu koronavirové pandemie nabírá na intenzitě. Útočníci podvodnými emaily využívají strachu ve společnosti k šíření virů či získání citlivých informací. Cílí také na klíčové úřady a nemocnice, které pod časovým tlakem útočníkům pravděpodobněji zaplatí výkupné. V posledních letech se z kyberzločinu vyvinulo samostatné odvětví, které neustále roste a profesionálním útočníkům systematicky generuje zisky v řádech miliard EUR ročně.

07. 05. 2020

Reklamujete vyúčtování u dodavatele energií? Za pozdní vyřízení máte nárok na finanční náhradu

Podobu vyúčtování za odebranou elektřinu nebo plyn upravuje vyhláška ERÚ. Nedodržel dodavatel energií termín, uvedl špatnou cenu nebo jinak pochybil? Ozvěte se a vyúčtování reklamujte. Využijte toho, že takové reklamace mají kratší lhůty pro vyřízení, typicky patnáctide

04. 05. 2020

Chcete ušetřit na energiích? Pozor na výši záloh, délku trvání smlouvy i aukční společnosti

Zálohy na energie bere většina lidí jako nevyhnutelnou měsíční platbu, stejně jako nájem, či pojištění. Zamýšleli jste se ale někdy nad tím, za co konkrétně vlastně platíte, a zda by pravidelná částka nešla přece jen snížit?

28. 04. 2020

Co má umět ideální banka? Ukazují obrázky studentů

Soutěž studentů středních a vysokých škol ukázala bankám jak si studenti představují právě tu jejich ideální a nejlepší banku. Někteří to udělali formou popisu, jiní formou videa a někteří formou obrázků. Takto si pomocí obrázků představují studenti ideální banku.

23. 04. 2020