Číslo týdne 57700

Růst ceny hodnoty zlata je důkazem, že i ve 21. století je zlato velmi doboru a kvalitní investicí, která nejen uchovává investované prostředky, ale může je v dlouhodobém horizontu i významně zhodnocovat. Této skutečnosti si všimli již nejen drobní a střední investoři, ale také Česká národní banka. 

ČNB se před více než deseti lety začala zlatých rezerv zbavovat a rozprodávat je, jako nezajímavou investici. Za současného nového vedení banky se politika změnila a ČNB opět na světových trzích zlato skupuje. ČNB je dokonce jednou z pěti centrálních bank, která nakupuje do svých zásob zlata nejvíce. 

Zlato byla v histori jistota a znak bohatství a nejinak je tomu i dnes. Zlato nepodléhá rychlým a spekulativním výkyvům, hodnotu mění pozvolně a dobře se uchovává.

Sdílet:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *