mBank je zajímavá banka. Vtrhla na náš trh před léty jako vítr. Bylo o ní všude slyšet. Zvedla první vlnu přechodu klientů od velkých bank k této nové. Vše bylo zdarma, vše bylo jednoduché a snadné. Základem byl přitom do té doby zatím ne úplně rozšířený internet a internetové bankovnictví. mBank zavedla do tuzemského slovníku pojem „internetové banka“.
Od té doby jakoby banka usnula. Ze dne na den se vytratila. Snad dosáhla toho, co chtěla a o více už neusiluje. Je to škoda. Banka měla velkou perspektivu a naději stát se skutečně významnou tuzemskou bankou. To by se však nesměla leknout svého úspěchu. Nyní už, co do úspěšnosti a počtu klientů, tuto banku v podstatě dohnali její stejně velcí a stejně zaměření konkurenti jako Fio či Air Bank. Teprve příchod těchto bank jako přímé konkurence trošku nastartoval aktivitu této banky a také její nové inovace.
TUTO BANKU MŮŽETE OHODNOTIT PŘÍMO ZDE!
S čím přišla banka ve III. čtvrtletí 2017
U mBank je to jako na houpačce, jednou se její aktivita výrazně zvýší, aby další čtvrtletí zase spadla a nic zvláštního se nedělo. Ve třetím čtvrtletí mohla mBank zaujmout spíše svými bonusy pro nové klienty a za doporučení klientů nových. Dále banka přistoupila k prodloužení maximální délky splatnosti své mPůjčky.
mBank znovu odměňuje, nový klient získá až 1200 Kč, ten dosavadní za doporučení až tři tisícovky
mBank spustila novou kampaň založenou na odměnách. V akci se zaměřuje na nové klienty, kteří za založení a aktivní využívání „zlatého“ mKonta nebo mKonta Business (Zlatá koruna, Cena veřejnosti a Cena podnikatelů) získají až 1200 Kč. Součástí kampaně je také nové kolo populární akce mKlub založené na finančních odměnách za osobní doporučení spokojených klientů. Její účastníci z řad stávajících klientů si tentokrát mohou přijít až na 3 000 Kč.
mBank pořád odměňuje. A na odměny této banky už jsme si téměř zvykli. Jen málo která banka odměňuje tolik a tak často jako mBank. K odměňování už jsme se vyjádřili mnohokrát. Systém odměn, které přímo nesouvisí s funkcí nabízeného produktu pokládáme spíše za jakýsi úplatek, který musí nahrazovat kvalitu a přitažlivost samotného produktu ke kterému se darování vztahuje. Platí, že dobrý a kvalitní produkt se prodává sám a to na základě svých vlastností a parametrů a nepotřebuje být doprovázen nesouvisejícími odměnami. Pokud si někdo otevře u mBank konto jen kvůli odměně, je to věc této banky. Další věcí kterou kritizujeme je, že odměny jsou následně směřovány spíše na nové klienty, než na stávající věrné klienty banky. A to je škoda a nefér vůči současným klientům.
mBank prodlužuje možnou délku splatnosti spotřebitelských úvěrů o rok
Od poloviny srpna prodlužuje mBank maximální dobu splatnosti své mPůjčky Plus z původních 84 až na 96 měsíců. Banka přitom garantuje, že půjde o nejvýhodnější půjčku na trhu od podání žádosti po celou dobu jejího splácení.
mBank prodloužila dobu splatnosti své mPůjčky. To je fajn, že mBank na své klienty tak myslí. Proč si ale prodlužovat splatnost půjčky? Tedy déle splácet? Pro klienta splácejícího úvěr to má jeden jediný důvod. Prodloužením splatnosti se mu sníží splátky. Na druhou stranu ale také za delší splácení více zaplatí na úrocích, tedy i celková zaplacená částka bude o dost vyšší. Na tom nic nezmění ani deklarované nejvýhodnější podmínky na trhu. I zde doporučujeme lidem, aby si každou půjčku, délku její splatnosti i celkovou výhodnost předem velmi dobře promysleli.






