Právo a poradna

Rady a tipy

Bez dcerky neodejdu. Jak to funguje, když máte dítě s cizincem

Právní poradna: Paní Lenka má dceru s cizincem, konkrétně s Indem. V Indii také několik let i s dcerou a manželem žila. Když si manžel naše milenku a přestal se o rodinu zajímat, hodilo se mu, že Lenka s dcerou odjeli zpět do ČR. Po rozchodu s milenkou se začal o dceru zajímat a dožaduje se jejího vrácení zpět do Indie. Lence vyhrožuje, že podá žalobu a bude se domáhat soudní cestou navrácení dcery zpět.

15. 09. 2021

Dovolená se jí prodražila. Špatným výběrem z bankomatu

PRÁVNÍ PORADNA: Monika vybírala z bankomatu v Itálii. Bohužel se nechala zmást nabídkou bankomatu a využila nevědomky službu DCC. Díky tomu ji bankomat okradl o téměř 3 tisíce korun. Má Monika nějakou šanci získat peníze zpět?

09. 09. 2021

dTest: Škody v nájemním bytě. Víte, kdo je zaplatí?

Mezi nejčastější a nejzásadnější obavy pronajímatele patří strach ze škody způsobené nájemcem v bytě. Na druhou stranu za újmu vzniklou nájemci může v některých případech nést odpovědnost i pronajímatel. Kdy tedy v souvislosti s nájmem bytu vzniká pronajímateli či nájem

03. 09. 2021

Věcné břemeno na domě vám zrušit nemohou

Právní poradna: Jitka darovala svůj dům dceři a nechala si tam zřídit věcné břemeno. Naštěstí ho nechala zapsat i do katastru nemovitostí. Dcera s jejím manželem se jí snažili vyhodit a z domu vystěhovat. Za dobrotu na žebrotu, jak říká jedno české přísloví.

01. 09. 2021