Právo a poradna

Rady a tipy

Bez dcerky neodejdu. Jak to funguje, když máte dítě s cizincem

Právní poradna: Paní Lenka má dceru s cizincem, konkrétně s Indem. V Indii také několik let i s dcerou a manželem žila. Když si manžel naše milenku a přestal se o rodinu zajímat, hodilo se mu, že Lenka s dcerou odjeli zpět do ČR. Po rozchodu s milenkou se začal o dceru zajímat a dožaduje se jejího vrácení zpět do Indie. Lence vyhrožuje, že podá žalobu a bude se domáhat soudní cestou navrácení dcery zpět.

20. 09. 2023

Dům bez pozemku a pozemek bez domu už darováním nepřevedete

PRÁVNÍ RADY A TIPY: Lidé dělají ve smlouvách, které si svépomocí nebo dle vzorů píšou, pořád velkou chybu. Převádějí často samostatně dům, akčoliv je podle ustanovení nového občanského zákoníku dům a jiné stavby součástí pozemku na němž jsou postaveny. Jednoduše řečeno

14. 09. 2023

Práva spotřebitelů pomáhá bránit mnoho nezávislých webů. Víme, které to jsou - I. díl

Server Bankovní poplatky se nekompromisně zastává spotřebitelů a brání jejich práva. Existuje však mnoho dalších nezávislých webů, které se zabývají ochranou spotřebitele, nebo pomoci spotřebitelům. Jak a v čem vám který web může pomoci a poradit? Prozkoumali jsme je!

31. 08. 2023

Jak vydědit nehodného potomka. Jde to, ale není to jednoduché

Blažena 55 let, zdravotní sestra se ptá, zda existují možnosti jak vydědit syna, který nejeví žádný zájem o svého otce. Jaké jsou případné možnosti a jaké varianty přichází v úvahu? 

28. 08. 2023