Spolupracujeme na novém seriálu na Primě:
Tentokrát o RPSN, aneb jak vybírat půjčku


25. 09. 2014  00:47     Miroslav Zeman     komentáře (0)

PÁTÝ DÍL: Patrik Nacher a náš serveru www.BankovniPoplatky.com se podílí na novém seriálu o financích na webu iPrima, který má za cíl zvyšovat finanční gramotnost veřejnosti. Vše zábavní a netradiční formou. V textu najdete VIDEO. Přejeme příjemný zážitek.
Tentokrát se náš PRIMA RÁDCE Patrik Nacher věnuje velmi důležité a významné zkratce RPSN a jak také dle tohoto ukazatele správně vybírat nejvýhodnější půjčku. Z průzkumů přitom vyplývá, že velká část veřejnosti neví vůbec co tato zkratka znamená a k čemu slouží. Proto také náš server zahájil popularizaci této zkratky vyhlášením soutěže o její nejlepší interpretaci.

Více o soutěži o interpretaci zkratky RPSN naleznete ZDE!

PÁTÝ DÍL SERIÁLU PRIMA RÁDCE SI MŮŽETE PUSTIT ZDE!


Prvním pravidlem je, že půjčky si pořizujeme v instituci, která se na toto specializuje, tedy v bance. Nikoliv například v autobazaru, nebo někde na ulici. Tím budeme mít jistotu, že se nejedná o zcela nevýhodný, nebo nepřiměřený úvěr. Banky jsou totiž povinny dodržovat určité zásady, které v jiných institucích dodržovat nemusí. Navíc i mezi bankami můžeme čile vybírat nejvýhodnější úvěr.

PŮJČKY

Nejviditelnějším kritériem, který při hledání úvěru většina klientů používá je výše úrokové sazby. Tato by měla být minimálně normální a ne přemrštěná. Rozodně není v pořádku úroková sazba 25 procent. Normální úroková sazba u bank se pohybujem mezi 10 až 15 procenty. Vybírat bychom však měli hlavně podle jiných kritérií jako jsou:

- výše splátek

- kolik přeplatím

- výše RPSN

úvěr

Co tedy zkratka RPSN oficiálně znamená?

RPSN

A velmi důležité je to, co tato zkratka znamená a co vše je v ní obsaženo. Stručně řečeno RPSN obsahuje veškeré platby, které souvisí s daným úvěrem. Jedná se tedy o veškeré náklady úvěru, pojištění, počáteční náklady a poplatky.

co obsahuje rpsn

Jednoduše řečeno i úvěr se musí dobře a pečlivě vybírat. K výběru můžete využít i srovnavače na stránkách prima rádce, který vám pomůže se zorientovat v nabídkách úvěrů jednotlivých bank. Pokud nechcete využít srovnavače, pak si banky jednoduše oběhněte, vyžádejte si informace a tyto si následně porovnejte a to především z pohledu výše RPSN, která by měla být co nejnižší.

srovnavač

 

DALŠÍ DÍLY O NAŠEM SERIÁLU PRIMA RÁDCE NALEZNETE ZDE!

 

 Spolupracujeme na novém seriálu na Primě: Tentokrát o RPSN, aneb jak vybírat půjčku

Diskutovat (0)


Další články k tématu

Peníze na flash disku, scan oční sítnice nebo identifikace hlasovou stopou. Děti mají jasno!

Peníze na flash disku, scan oční sítnice nebo identifikace hlasovou stopou. Děti mají jasno!

Banka budoucnosti FUTURE BANK

Banka budoucnosti FUTURE BANK

LEGO BANKA - banka 21. století

LEGO BANKA - banka 21. století

KBELY TV - Patrik Nacher: O finanční gramotnosti

KBELY TV - Patrik Nacher: O finanční gramotnosti

Česko a euro? Patří to k sobě?

Česko a euro? Patří to k sobě?

Spolupracujeme na novém seriálu na Primě: Jak najít úvěr šitý na míru

Spolupracujeme na novém seriálu na Primě: Jak najít úvěr šitý na míru