Finanční gramotnost

Koronavirus

Odklad splátek úvěrů? Může jít o trik bank proti uplatnění pojistek u schopnosti splácet

Jásáte nad odkladem splátek hypoték a spotřebitelských úvěrů? Děláte možná chybu. Pokud jste přišli o příjmy, a dostáváte se tak do potíží se splátkami, možná stačí aktivovat pojištění schopnosti splácet. Odklad vám pouze odsune povinnosti do budoucna, pojištění vám opravdu pomůže. Přesněji řečeno, splátky včetně úroků za vás bude hradit pojišťovna. Ovšem pokud využijete odkladu, pojišťovna vám žádné peníze nedá!

06. 05. 2020

Termín pro zaplacení daně z nemovitostí dnes končí. Opozdilci budou platit tučné pokuty

1. červen je posledním dnem pro řádné a včasné zaplacení daně z nemovitých věcí. Ten kdo zaplatit daň opomene, může se vystavit vysokým a nepříjemným sankcím. Sankce může přesáhnout i 500 korun a každým dnem roste.

01. 06. 2020

Smlouvy uzavírané po telefonu. Stačí jedno slovo a přijdete o tisíce

dTest varuje před smlouvami uzavíranými po telefonu. Stačí aby člověk špatně pochopil neurčitou či zavádějící nabídku a svým souhlasem se může připravit o spousty peněz. Výjimkou nejsou ani plnění vyšší než 100 tisíc korun, které prodejci na lidech po telefonu vylákali.

28. 05. 2020

Podvodníci chtěli v krizi připravit stát o více než milion korun

Pomoc pro živnostníky a podnikatele poškozené koronavirovou krizí tzv. kompenzační bonus, využilo už přes 500 tisíc podnikatelů a živnostníků. Už po šesti týdnech od spuštění se objevily první pokusy o neoprávněné vyplácení bonusu. Stát tak mohl podvodem přijít o více n

27. 05. 2020