Aktuality a ekonomika

Důvěra lidí v ekonomiku se obrátila. Čekají nás lepší časy?

Květnová důvěra spotřebitelů v ekonomiku se snad dostala z nejhoršího, když vzrostla na 91,9 b. Naopak podnikatelská důvěra pokračuje v poklesu, který však výrazně zpomalil, když klesla na 71,6 b.

26. 05. 2020

Ještě měsíc práce na stát. Stát od nás dostane více než 1500 miliard korun

Státní rozpočet získá od svých poplatníků již více než 1500 miliard korun ročně, další stovky miliard korun dostávají města a kraje. Téměř půl roku pracujeme a vyděláváme právě jen na stát.

26. 05. 2020

Nákupní manažeři stále nevidí situaci v ekonomice tragicky. Obrat může nastat rychle

Všechna, v posledních dnech zveřejněná čísla, ukazují na pokles aktivity ve výrobě i službách, avšak tempo propadu se oproti minulým měsícům zpomaluje. Cokoli je totiž pod hranicí 50 bodů, znamená pokles indexu. Nad 50 bodů ukazuje na růst sektoru. I když jsme tedy svěd

25. 05. 2020

Růst úrokových sazeb na spořicích účtech střídá pád. Mají spořicí účty ještě vůbec smysl?

Začátek roku vypadal pro spořicí účty slibně, banky avizovaly navýšení úrokových sazeb. Bohužel i v této oblasti zaúřadovala koronavirová pandemie, a tak dlouho netrvalo a výrazný narůst vystřídal opět pád. Jaké výnosy aktuálně spořicí účty nabízí a vyplatí se hledat al

25. 05. 2020

Bankám jsme v roce 2020 na poplatcích již celkem zaplatili

15755779093

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

39


ČÍSLO TÝDNE - 39 miliard. Právě tolik bude stát státní rozpočet kompenzační bonus pro podnikatele a živnostníky, kteří byli postiženi koronavirovou krizí. 


Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více