Absurdity a rarity…… stojí za to číst


24. 06. 2007  01:00     Patrik Nacher     komentáře (341)


Rarity mezi bankovními poplatky – vybrali jsme z toho, co jste nám poslali…

Absurdity a rarity…… stojí za to číst

Rarity mezi bankovními poplatky – vybrali jsme z toho, co jste nám poslali…

 

 

 Přihlašuji do vaší ankety poplatek za účetní zpracování příchozí platby, který se platí v GE Money bank zároveň s poplatkem za příchozí platbu. Jedna příchozí platba je tak na výpise zpoplatněna dvěma položkami, přičemž ta druhá je označena jako „inkaso DB položky účetní“.  Protože žádné inkaso neplatím, ptala jsem se telefonicky v bance a bylo mi řečeno, že je to poplatek za účetní zpracování příchozí platby, který se platí zároveň s poplatkem za příchozí platbu. Tato odpověď mi již opravdu připadá jako z Absurdistánu... S pozdravem

L. H.

 

 

K hlasování o absurdní poplatek: vybíral jsem asi 100.000 Kč šekem v pobočce Postkonta v Lazarské ulici, Praha. Protože jsem potřeboval šek vystavit (neměl jsem vlastní), musel jsem až na tuto speciální větší pobočku. Zaplatil jsem nejen za šek a transakci, ale také asi 50 Kč za to, že si údajně telefonicky ověřili, že peníze mám na účtu této banky!!! Tohle je opravdu absurdní, platit i za to, že si banka sama zjišťuje, co mám na jejich účtu!

J. M.

 

 

V práci v jednom oddělení byl jeden neoblíbený jedinec. Měl účet u banky, která účtovala 6,- Kč za příchozí platbu. 10 lidí se jednou domluvilo, že tomu klukovi pošlou každý 100 (slovy sto) plateb po jedné koruně. Každého ta sranda přišla na cca. 400-700,- Kč.
Nicméně neoblíbenci přišlo 1000 plateb po koruně. Získal 1000,- Kč, ale na poplatcích mu banka strhla 6000,- Kč. Chudák postižený si stěžoval u banky, reklamoval, argumentoval, že nemůže ovlivnit příchozí platby, ale banku to neobměkčilo. Stržených 6000,- za poplatky mu nevrátilo. Fikce? Věřte nebo ne, tohle se může stát i vám. Stačí jen nasr.. pár lidí okolo vás a pak stačí ochota utratit pár set na takovýto žertík.

P. F.

 

 

Absurdní mi přišel poplatek v částce 95,- Kč za výběr z bankomatu Komerční banky, jelikož jsem neměla dostupný bankomat České spořitelny, kde mám sporožirový účet.

R. D.

 

 

Pobavila mne absurdita tohoto poplatku:

/Úhrada

 

-258,55 CZK

Popis příkazce :

POPLATEK ZAHRANIČNÍ BANKY

Popis pro příjemce :

NÍZKÁ ČÁSTKA PLATBY

Systémový popis:

Platba na vrub vašeho účtu

AV pole:

GBP 6/43.092--

Zaplatil jsem svému partnerovi okolo 50 EUR. Bance se to zdá málo a tak si strhla...

Honza

 

 

Můj asi nejabsurdnější bankovní poplatek byl, když jsem si přečetl na výpise, že jsem  dostal kladný měsíční úrok od banky 0,04 haléřů. To je samotné už fakticky k smíchu, ale ještě absurdnější na tom bylo to, že mi za tuto směšnou transakci strhli 3,90 Kč :))). To už jsem myslel, že to pošlu do Občanského Juda :)). No jo, na naše banky nemá ani slavná JÚESEJ !!

R. L.

 

 

Nejabsurdnější poplatek: Komerční banka: Za složení 101 mincí po 0,50 Kč zaplatíte 100,- Kč. Takže po připsání hodnoty mincí na účet máte na účtu o 49,50 Kč méně. Mám s tím obrovské zkušenosti, protože již jedenáct let tržím převážně kovové mince. Jsem na to ochoten uzavřít sázku, ale je to dle oficiálního sazebníku KB. Počet mincí při vkladu nad 100 ks je zpoplatňován 1% ze skládané částky, nejméně však 100,- Kč.

O. K.

 

 

Nejabsurdnější bankovní poplatek: Banka ČSOB a.s., Praha 10.

Chtěla jsem si složit na svůj osobní účet v ČSOB mince v celkové hodnotě cca 250,-Kč, mince byly v hodnotách pouze 10 a 20 Kč, takže se jednalo o nějakých 20 ks mincí. Pracovnice u přepážky mne upozornila, že mají právo si napočítat za každých započatých 15 minut počítání mincí poplatek 150,- Kč. Moje reakce byla, že si raději mince vezmu zpět a naproti přes ulici u řezníka si koupím půl kila svíčkové. Pracovnice se „obměkčila“ a poplatek mi „pro tentokrát“ odpustila. Zdraví

I. H.

 

 

Můj tip na nejabsurdnější poplatek, je poplatek 45 Kč, který si naúčtovala Česká spořitelna za hotovostní doplacení jistiny úvěru ve výši 27 Kč (úvěr údajně nelze doplatit jinak než hotovostí). S pozdravem

K. S.

 

 

Při volání na expresní linku KB jsem si na třetí pokus nevzpomněl na svůj PIN, protože jsem linku využíval jen výjimečně, když bylo internetové bankovnictví bez spojení. Bez předchozího varování, a aniž bych o to měl zájem, generovali mi nový PIN a strhli z účtu vysoký poplatek. Přitom původní PIN jsem měl na tajném místě, kam jsem nemohl nahlédnout během telefonování, ale chvíli poté. Chápu, že je to bezpečnostní procedura, ale zákeřná a drahá. Expresní linku jsem zrušil. Přeji hodně zdaru vaší anketě. S pozdravem

P. F.Absurdity a rarity…… stojí za to číst

cheap zithromax overnight
z cialis tadalafil reviews ch2enhgp...
Re: Pritvrdit...???
Protože stát řídí mocní bankéři a né politici:-)proto:-)...
Re: lichva
Co Ty jsi za debila.Banka je v prvé řadě jako služba definována obecně.Jestliže neslouží lidem,proč ...
rarity
mam mapu ukrajiny z obou stran je modro zeleně šrafovana zjedne strany zhruba zdruhe strany podrobně...
lichva
Vážení spoluobčané, Vy si asi pořád neuvědomujete, že banky neslouží lidem jak o sobě tvrdí,ale před...
Poplatek za kovové mince
Dnes jsem přinesla do České spořitelny kovové mince různé nominální hodnoty v celkové výši 3500Kč. J...
jak zlikvidovat konkurenci za pomoci všech českých bank ???
Návod je naprosto jednoduchý : obstarejte si bankovní spojení konkurence ( stačí jakákoliv objednávk...
česká spořitelna má dva ceníky
Pravidelně vkládám na cizí účet u spořitelny peníze v hotovosti na přepážce. V Praze 9 je poplatek z...
Re: Poplatek u české spořitelny
Tak to je fajn. Zjistila jsem to taky. Mám u české pojišťovny. Bere si 263,- měsíčně a nyní jsme po...
Re: Šlendrián nebo standard?
Nevim jak Vy, ale ja s Mbankou nemela a nemam zadny problem, jsem u ni asi dva roky a maximalni spok...
Diskutovat (341)