ČSOB získala od ČNB licenci pro vstup do obou pilířů důchodové reformy


11. 09. 2012  13:03     tz     komentáře (0)

ČSOB Penzijní fond Stabilita, a. s., člen skupiny ČSOB, získal od ČNB povolení k činnosti penzijní společnosti a provozování penzijního připojištění prostřednictvím transformovaného fondu. ČSOB se tak stala druhým subjektem na českém trhu, který bude moci od nového roku provozovat nejen současné penzijní připojištění, ale nabízet i nově vzniklé účastnické fondy ve třetím pilíři a důchodové fondy ve druhém pilíři důchodové reformy.

„Jsme potěšeni, že jsme od ČNB tuto licenci získali, a že tak našim klientům budeme moci poskytnout kompletní nabídku zabezpečení na stáří,“ říká Karel Svoboda, generální ředitel ČSOB Penzijního fondu Stabilita a doplňuje, že podle nedávné studie CERGE-EI je vstup do druhého pilíře vhodný až pro 40 procent dospělé populace. Studie také ukázala, že druhý pilíř se vyplatí spíše lidem s nadprůměrným příjmem a bude nejvýhodnější pro muže ve věku 20 až 35 let.

 

„Také proto bude skupina ČSOB i nadále v první řadě dbát na kvalitní a férové poradenství, které lidem nabídne optimální možnosti spoření na důchod, odpovídající jejich možnostem a přáním. Vstup do druhého pilíře budeme doporučovat jen těm, pro které bude skutečně výhodný,“ zdůrazňuje Karel Svoboda.

 


Po 1. 1. 2013 budou penzijní společnosti povinně nabízet čtyři důchodové fondy s různou investiční strategií. Vstoupit do systému budou moci lidé do 35 let věku a ti starší pouze do šesti měsíců od 1. ledna 2013 nebo ode dne, kdy se stali po tomto datu poprvé poplatníky pojistného na důchodové pojištění. Aby do tohoto fondu přesunul stát 3 % z povinného důchodového pojištění, bude nutné spořit další 2 % z vlastní mzdy. Po dosažení důchodového věku bude možné zvolit výplatu doživotního důchodu nebo výplatu důchodu po dobu 20 let. V případě úmrtí před dosažením důchodového věku se naspořené prostředky stávají předmětem dědictví.

 

Do 30. 11. 2012 však mohou zájemci uzavřít smlouvu o penzijním připojištění se státním příspěvkem ještě s výhodou současných podmínek. Ti se stejně jako současní klienti penzijního fondu po 1. 1. 2013 stanou účastníky transformovaného fondu s nárokem na vyšší státní příspěvek, a to až 230 Kč měsíčně.ČSOB získala od ČNB licenci pro vstup do obou pilířů důchodové reformy

Diskutovat (0)