Číslo týdne 100:
Právě tolik jezdí po Praze GreenGo elektromobilů


25. 02. 2020  03:17     Nell Fantysová     komentáře (0)

Od 20. února jezdí po Praze 100 elektrovozů VW e-up! od maďarské carsharingové služby GreenGo. Tzv. servisní zóna v Praze umožňuje si tyto vozy pronajmout za pomocí aplikace v mobilním telefonu. 

 

Číslo týdne 100: Právě tolik jezdí po Praze GreenGo elektromobilů
Máte zájem si elektromobil zapůjčit? Pomocí mobilní aplikace si můžete tento vůz snadno pronajmout v místě takzvané servisní zóny po Praze 1 a 2 a dále ve vnitřní části obvodů Prahy 3 -10. Rozloha zóny je 35 kilometrů čtverečních, kde je možné si vůz vypůjčit, ale také je povinnost vozidlo v této zóně i vrátit. 

A jak aplikace funguje?

Autopůjčovna těchto vozů nemá žádné centrální místo, můžete si tuto službu představit jako například půjčovnu elektrokoloběžek. Vídáte je po Praze, kde vás jen napadne. Podobně to je i u těchto elektromobilů. Aplikace vám ukáže, kde se nachází volné vozy, vidíte také stav jejich baterie a tím jejich dojezd. 

A kolik to stojí?

Můžete si službu předplatit za 99 Kč/měsíc. V tomto případě jezdíte za 6 korun za minutu, bez předplatného jezdíte za 7,8 korun za minutu. Parkování v rámci pronájmu vyjde na 0,50 až 1,50 korun za minutu. 

Služba GreenGo plánuje počet elektromobilů po Praze zdvojnásobit už do 3 měsíců. 

 

 Číslo týdne 100: Právě tolik jezdí po Praze GreenGo elektromobilů

Diskutovat (0)


Další články k tématu

Číslo týdne

200


ČÍSLO TÝDNE: 200 miliard korun. Právě tolik bude činit schodek státního rozpočtu České republiky za rok 2020. Schodek byl výrazně navýšen z důvodu nápravy koronavirové krize. Schválený schodek přitom dosud činil 40 miliard korun.

Číslo týdne

1,75


ČÍSLO TÝDNE - 1,75 procenta. Právě tolik činí aktuálně základní úroková sazba stanovená Českou národní bankou. Banka tuto sazbu snížila velmi výrazně o 0,5 procenta z důvodu snahy o zastavení pádu ekonomiky.

Číslo týdne

60 : Právě na tolik procent mají zaměstnanci nárok ze mzdového základu při péči o dítě


V důsledku uzavření škol kvůli koronaviru v celé České republice spoustu rodičů muselo zůstat doma se svým malým školákem. Ošetřovné, na které mají rodiče nárok, ale pokryje pouze 60% platu.

Číslo týdne

32 : Právě na tolik hodin má stát zásoby jídla pro stav nouze


Minimální rezerva jídla pro náš stát v případě nouze by měla pokrýt 3dny, tedy 72h. Jak tomu je ale ve skutečnosti? Správa státních hmotných rezerv (SSHR) sdělila, že ve skutečnosti máme jídlo pouze na 32h.

Číslo týdne

58


ČÍSLO TÝDNE: 58, právě tolik procent činily vichřice na celkových výdajích pojišťoven v ČR na pojistných událostech. Více než polovinu plnění pojišťoven tak představovaly právě škody způsobené větrem a souvisejícími přírodními živly. 

Číslo týdne

8,5


ČÍSLO TÝDNE - 8,5 právě tolik miliard korun dali Češi na charitu v roce 2019. Částka, kterou lidé pomáhají potřebným se každoročně zvyšuje.

Bankám jsme v roce 2020 na poplatcích již celkem zaplatili

9489455002

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

KalkulátorPoradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více