A pak že změnit účet nic nestojí


22. 08. 2007  10:14     Petr L.     komentáře (3)

Rozhodl jsem se zrušit účet u ČS, kde mám jak hypotéku, tak běžný účet. Velice mě ale překvapily dvě skutečnosti, které brání přechodu ke konkurenci.

Dobrý den,

o nehorázné nabídce ČS se jménem "osobní účet" už se radši ani nebudu rozepisovat, prostě jsem se rozhodl účet u ČS zrušit. Jenže to má své ALE!!

Rozhodl jsem se zrušit účet u ČS a.s., kde mám jak hypotéku, tak běžný účet. Velice mě překvapily dvě skutečnosti, které považuji jednoznačně za diskriminační a jde podle mě přímo o bránění přechodu ke konkurenci.

1) Poplatek za vedení hypotéky je při platbě z jiné banky 200 Kč měsíčně oproti 150 Kč při platbě z účtu ČS.

2) Mnohem více šokující ale je, že pouhá změna účtu, ze kterého se platí hypotéka, stojí (stejně jako každá jiná změna) 0,2% ze zůstatku, min 1000 Kč max. 3000 Kč. Tedy pouhá změna účtu mě vyjde při dluhu 1 milión na 2000 Kč! Přitom změna účtu, ze kterého splácím je jednoduchý administrativní úkon, jehož složitost nijak nesouvisí s výší dluhu. Procentní poplatek za tuto jednoduchou změnu tedy považuji za zásadní a naprosto úmyslné bránění přechodu ke konkurenci.A pak že změnit účet nic nestojí

Diskutovat (3)