Výsledky ankety:
Čtenáři našeho serveru souhlasí s názorem Warrena Buffetta na bankovní poplatky


09. 03. 2011  01:13     bp.com     komentáře (0)

Další články

Warren Buffett v exkluzivním interview pro náš server prohlásil, že tam, kde klienti nedokážou vlastní silou prolomit poplatkové triky bank, by měl zasáhnout stát a spotřebitele ochránit. Zajímalo nás, co si o tomto silném prohlášení myslí naši čtenáři.

Proto jsme se jich zeptali anketní otázkou... Do ankety se zapojilo přes osm stovek čtenářů, kteří mohli volit ze čtyř odpovědí: S tvrzením finančního guru Warrena Buffeta mohli souhlasit, nebo ji odkývat s výhradou, že to v praxi nebude mít efekt („Banky to stejně nějak obejdou“). Další možností bylo nesouhlasit („Nebylo by to efektivní“) a v neposlední řadě bylo možné i Buffettovu tezi totálně shodit („V žádném případě, do volného trhu se nesmí zasahovat“).   Celé interview s Warrenem Buffettem si přečtěte ZDE.   Poslední možnost, tedy absolutní odmítnutí státní intervence do volního trhu reprezentovaného finančním sektorem, zvolilo jen 48 čtenářů (6 procent). Tři procenta čtenářů odmítla zásah státu jako neefektivní. Proti zásahu regulátora se tedy vyslovilo pouhých 9 procent odpověděvších. O poznání více – necelá čtvrtina respondentů – souhlasila, ale s pesimistickým dodatkem. Myslí si, že i přes potenciální zásah státu a regulaci poplatků je bankovní domy dokážou obejít.   Potřebujete poradit? VASIPORADCI.CZ.   Největší podíl odpovědí byl ve shodě s věštcem z Omahy, jak je Buffettovi pro jeho skvělé odhady na finančních trzích přezdíváno. Celých 571 hlasů z osmi set čtyřiceti tří odpovědí, tedy více než 68 procent, vyslovilo souhlas se státními zásahy proti kartelům bank, jež drží poplatkové otěže klientům přitažené. „Výsledky nás nepřekvapily, obecně je vnímání bankovních poplatků u tuzemské veřejnosti velmi negativní,“ okomentoval výstup ankety analytik Aleš Rod. „Míč je však na straně klientů, nelze jen kritizovat a čekat na zásah zhůry. Větší mobilita vkladů klientů mezi bankami by rozhýbala konkurenci, a je více než zřejmé, že bychom to na chování bank všichni pozitivně pocítili,“ dodal Rod.     VÝSLEDKY ANKETY:   Souhlasíte s W. Buffettem? Našemu serveru sdělil, že by stát měl zasáhnout tam, kde klienti nedokážou prolomit poplatkové triky bank...  
a)      Ano, naprosto. 68 % (571 hlasů)
b)      Spíše ano, ale banky to stejně nějak obejdou. 23 % (195 hlasů)
c)       Ne, nebylo by to efektivní. 3 % (29 hlasů)
d)      V žádném případě, do volného trhu nelze zasahovat. 6 % (48 hlasů)
Celkem hlasovalo: 843 čtenářů.


Výsledky ankety: Čtenáři našeho serveru souhlasí s názorem Warrena Buffetta na bankovní poplatky

Diskutovat (0)


Další články k tématu

Bankám jsme v roce 2020 na poplatcích již celkem zaplatili

16019528522

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne 723 000

723000


ČÍSLO TÝDNE: 723 000 právě tolik žádostí již obdržela finanční správa o vyplacení kompenzačního bonusu pro OSVČ. Velká většina podnikatelů tak o tento bonus, který lze čerpat až v celkové výši 39 500 korun, zažádala. 


Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více