Právní poradna BP:
Advokát může být i zdarma


27. 01. 2020  00:02     Miroslav Zeman     komentáře (6)

V naší právní poradně jsme se tentokrát zabývali možností získat kvalifikovanou a odbornou právní pomoc ze strany advokáta zdarma. I tato možnost samozřejmě existuje. Kdo ji nabízí a jak o ni zažádat?

Právní poradna BP: Advokát může být i zdarma
Občané mají právo požádat o právní pomoc zdarma. Neplatí tedy tvrzení, že právní služby a právní pomoc je velmi drahá a pro běžné a obyčejné lidi nedostupná. Bezplatná právní pomoc však nemusí být vždy kvalitní, a to především z důvodu, že tato právní pomoc není ze strany advokátů úplně dobrovolná, ale spíše povinná. Bezplatná právní pomoc tak nemusí být pro klienta žádná podstatná výhra či benefit.

Dotaz čtenáře

Vážený pane, potřebuji nutně právní pomoc ve věci sporu. Jsem matka samoživitelka a na zaplacení advokáta, který by mi pomohl vymoci pohledávku nemám žádné finanční prostředky. Byla jsem navštívit už dva advokáty nebo právníky a ti si řekli za pomoc mnohatisícové částky, které jsem nebyla schopna zajistit. A i kdybych je měla, určitě bych jim je nezaplatila. Přijde mi, že oproti tomu, co právníci skutečně udělají, jsou požadované částky zcela nepřiměřené. Mám jako běžný člověk možnost, nějak rozumně a za přijatelných podmínek, sehnat právní pomoc, aby mě to nezruinovalo a odměna byla přiměřená mým možnostem a očekáváním?

Odpověď právníka

Vážená paní, nevím konkrétně, o jaký problém se Vám jedná, ale určitě na Váš problém existuje řešení. Toto řešení samozřejmě není úplně ideální, nicméně splňuje Váš hlavní požadavek, aby právní pomoc byla dostupná a finančně vstřícná. Profesní organizace advokátů - Česká advokátní komora poskytuje službu bezplatné právní pomoci. Jedná se o určitou obecně prospěšnou službu této organizace. Každý advokát, který je členem této organizace, což je povinnost pro výkon advokacie, je povinen přijmout pověření komory k bezplatnému zatupování klienta, který o to požádá a splní stanovené podmínky. Získáte tak advokáta, který Vám poskytne právní službu zcela zdarma. 

Požádat o přidělení bezplatného advokáta můžete přímo na stránkách České advokátní komory  www.cak.cz

Další dotazy a odpovědi na otázky našich klientů naleznete v naší sekci VRBA - ZDE!Právní poradna BP: Advokát může být i zdarma

Žádost o vzor sepsání námitky při zablokování uctu
Dobrý den, včera jsem byla podat vysvětlení na krajském ředitelství PČR, kdy jsem se stala svědkem a...
Odebrání řidičského průkazu
Dobrý den, chci se zeptat zastavila mě PČR a odebrala mi řp bez dechové zkoušky kterou jsem odmítl a...
nabídka půjčky
Pozornost!!! Víte, že dnes můžete získat snadnou půjčku i se svými špatnými úvěrovými skóre? Fina...
nabídka půjčky
Potřebujete půjčku, nabízíme půjčku s okamžitým online souhlasem, *osobní půjčka * půjčka společno...
problem posuzovani, prutahy v rizeni aneb vlastni zajem nad zajem klienta
ackoliv jsem vyhrala spor o byt, jak jsem zjistila, diky tomu, ze advokat dle sdeleni ministerstva n...
Je sankce za nečerpání úvěru zákonná?
Dobrý den, před čtyřmi měsíci jsme podepsali hypotéku, dosud nečerpali ani korunu a vzhledem k tomu,...
Diskutovat (6)