KOMERČNÍ BANKA rozšířila podporu pro klienty s poruchou sluchu


28. 05. 2019  00:12          komentáře (0)

Komerční banka výrazně rozšiřuje počet poboček, které zlepšují přístup ke sluchově postiženým klientům. Na 207 pobočkách je nyní k dispozici bezplatná služba eScribe. Jednání mezi klientem a bankovním poradcem je v on-line režimu převáděno do písemné formy. Neslyšící klient nyní mohou pohodlně a samostatně komunikovat se svým poradcem. Službu zajišťuje ve spolupráci se sociální firmou Transkript online, která je úspěšným zaměstnavatelem nevidomých rychlopísařů.

KOMERČNÍ BANKA rozšířila podporu pro klienty s poruchou sluchu
Služba funguje velmi jednoduše. Klient požádá bankovního poradce o přepis mluvené řeči a ten se telefonicky spojí s přepisovatelem. Klient následně sleduje doslovný přepis řeči poradce na monitoru počítače a může se tak kdykoli ptát a bezprostředně reagovat na podávané informace. Oba účastníci jednání tím získají jistotu, že nedojde k nedorozumění a byly předány všechny informace. Službu není potřeba předem objednávat.

„Díky eScribe mohou bankovní poradci s klientem komunikovat napřímo a mají jistotu, že přesně to, co mu řeknou, si klient také přečte. Pokud by s sebou měl tlumočníka, nemusí se k němu všechny důležité informace dostat,“ upřesnila Zuzana Čepelková, koordinátorka společenské odpovědnosti v Komerční bance.

„S okamžitým doslovným simultánním přepisem, který si nemusím objednávat, je situace lepší v tom, že se mohu soustředit na obsah sdělení. Mám kompletní informace a nejsem závislý na stručném zápisu. A také bankovní poradkyně se nemusí zaobírat tím, jak se mnou komunikovat, nemusí psát a může se soustředit na svoji práci,“ uvedl Ladislav Kratochvíl, ředitel spolku neslyšících Orbi Pontes.KOMERČNÍ BANKA rozšířila podporu pro klienty s poruchou sluchu

Diskutovat (0)


Bankám jsme v roce 2020 na poplatcích již celkem zaplatili

24038153414

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

52


ČÍSLO TÝDNE 52 %. O tolik v průměru klesl za první pololetí zisk tuzemským bankám. Jedná se tak o největší pokles zisku bank v historii České republiky. Banky přišly o desítky miliard korun.


Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více