Poradna BP:
Stavební spoření je stále nejvýhodnějším produktem na trhu


07. 07. 2014  00:24     Miroslav Zeman     komentáře (1)

Stavební spoření je i přes své omezení z minulých let stále pro běžného spotřebitele nejvýhodnějším finančním produktem na trhu. Penzijní spoření tak stále překonává jakékoliv jiné produkty spořícího typu. Není tedy na místě tento produkt předčasně rušit. 

Poradna BP: Stavební spoření je stále nejvýhodnějším produktem na trhu
Pokud je to možné, je téměř vždy nejvýhodnější dotáhnout stavební spoření až do konečného termínu spoření. V opačném případě by mohl být ohrožen státní příspěvek a navíc u žádného jiného produktu takto vysokého zhodnocení, které zajišťuje státní příspěvek, nedosáhnete.

Dotaz čtenáře:

Dobrý den, dostal jsem se do finanční tísně. Musím pořídit několik nových, nutných věcí a uhradit jiný závazek. Jediným řešením jak se z této situace dostat je zrušení stavebního spoření, kde mám zatím uloženo více než sto tisíc korun. Už jsem stejně slyšel, že stavební spoření není tak výhodné jako dříve a vyplatí se případny peníze přesměrovat na nějaký jiný produkt v bance se stejným výnosem. Co si o tom myslíte?

Odpověď odborníka:

Vážený pane, i přes omezení, která trh stavebního spoření zaznamenal v minulých letech, kdy se zejména ořezával státní příspěvek, který je pro stavební spoření velmi důležitý, zůstává i po těchto změnách stavební spoření i nadále nejvýhodnějším produktem na trhu. Jako běžný spotřebitel a klient nedosáhnete u jiných standardních produktů stejného, či vyššího zhodnocení než právě u stavebního spoření. I nadále se jedná o kombinaci vysokých spořících úroků, tedy úroků, které Vám stavební spořitelna vyplácí a státního příspěvku, který zhodnocení dále zvyšuje. Pokud tedy ještě pokračuje spoření, určitě bych tento produkt nerušil a dotáhl bych to až do konce, aby jste nepřišel případně o státní příspěvek. Žádný jiný produkt Vám totiž zhodnocení, kterého u stavebního spoření získáte nenahradí.

Další dotazy a odpovědi naší finanční poradny naleznete ZDE!Poradna BP: Stavební spoření je stále nejvýhodnějším produktem na trhu

Blbost
Stará spoření (rok a více) určitě nechat doběhnout, ale jinak je SS na nic. Úrok 0.5 - 1.5%, státní ...
Diskutovat (1)


Bankám jsme v roce 2021 na poplatcích již celkem zaplatili

13623977825

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

192


ČÍSLO TÝDNE 192 právě tolik miliard vykázal státní rozpočet schodek ke konci měsíce dubna. Jedná se o dosud nejvyšší schodek v historii České republiky. Za jeho vznikem stojí jak výrazný pokles příjmů, tak strmé zvýšení výdajů státního rozpočtu.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 25,6470
Kurz USD Americký dolar 1 USD 21,1070
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,6310
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 29,5115
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 23,3975
Kurz HUF Forint 100 HUF 7,1600
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 5,2063
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více