ČSOB podporuje zájem dětí vyzkoušet si hospodaření s penězi


11. 06. 2019  07:52          komentáře (0)

ČSOB chce podpořit zájem školních dětí a jejich rodičů naučit je hospodařit i s penězi, které nejsou v hotovosti, ale na účtu. Těm dětem, kterým rodiče nově založí účet Plus Konto s platební kartou, bude banka posílat první půlrok každý měsíc na účet vždy 100 Kč jako příspěvek na kapesné. Podmínkou získání příspěvku je používání platební karty.

ČSOB podporuje zájem dětí vyzkoušet si hospodaření s penězi
“ČSOB věnuje finanční gramotnosti velkou pozornost a s její výukou dlouhodobě pomáhá na základních a středních školách. Nyní mají žáci a studenti možnost si teoretické poznatky vyzkoušet v praxi s vlastním účtem a platební kartou. Kapesné vyplácíme každý měsíc právě proto, aby děti poznaly hospodaření s vlastním pravidelným příjmem. Rodiče mají transakce svých dětí pod kontrolou ve svém internetovém bankovnictví nebo Smartbankingu,“ uvedl Jan Sadil, člen představenstva ČSOB zodpovědný za oblast Retail.

Účet Plus Konto je do 26 let zdarma a lze k němu mít až dvě platební karty. Nyní je možné si v rámci akce bezplatně vybrat na platební kartu i vlastní obrázek (tzv. image karta). Akce platí pro všechny děti ve věku od osmi až do nedovršených 18 let v období od začátku června do konce srpna 2019.  Bližší informace jsou k dispozici na webu https://www.csob.cz/portal/lide/ucty/kapesne.

Projekt Finančního vzdělávání ČSOB představuje praktickou doplňkovou výuku finanční gramotnosti na základních a středních školách. Záměrem je zpestřit standardní vzdělávací náplň interaktivními a zábavnými přednáškami podle individuálních potřeb škol. Více než 350 zaměstnanců skupiny ČSOB má doposud za sebou 716 vyučovacích hodin, které ve 141 školách navštívilo již celkem 13 861 žáků a studentů.ČSOB podporuje zájem dětí vyzkoušet si hospodaření s penězi

Diskutovat (0)


Bankám jsme v tomto roce na poplatcích již celkem zaplatili

15401873393

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

3,04


ČÍSLO TÝDNE - 3,04 právě tolik bilionů korun činily v březnu tohoto roku vklady českých domácností v bankách. Proti únoru se však vklady poprvé od roku 2017 snížily. Rekordní inflace nutí střadatele s penězi lépe a efektivněji nakládat než je pouze nechat ležet na účtech u bank.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 24,6470
Kurz USD Americký dolar 1 USD 22,9680
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,3620
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 28,7930
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 23,9100
Kurz HUF Forint 100 HUF 6,4500
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 4,9857
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více