Válka o poplatky za vedení úvěrových účtů - klienti jsou aktivní, banky v defenzivě


18. 03. 2013  13:38     BP.com     komentáře (0)

Boj o poplatky za vedení hypotečního (úvěrového) účtu hoří na několika bojištích. Dnes jsme vám přinesli odpovědi finanční arbitryně Moniky Nedelkové. 10 denní čekání v nás vzbudilo velká očekávání, ale v odpovědích na tři jednoduché otázky jsme nic překvapivého ani přelomového nenašli... Je jasné, že aktivita klientů jen tak nepoleví a další žádosti se do úřadu pohrnou, navzdory tomu, že kancelář arbitra dává na základě výkladu zákona od hypoték ruce pryč a těmito spory se nehodlá zabývat, jelikož – jak sdělila ve vysvětlení – nespadají do její kompetence.

Válka o poplatky za vedení úvěrových účtů - klienti jsou aktivní, banky v defenzivě
HROMADNÉ VYMÁHÁNÍ POPLATKŮ - PŘIDEJTE SE A ZABOJUJTE O SVÉ PENÍZE

.

KLIENT 1:

Dobrý den,

posílám Vám odpověď mé banky na žádost vrácení poplatku za vedení hypotečního úvěru, kde se odvolávají na ČR právní řád.

P.

undefined

undefined

KLIENT 2:

Dobrý den,

podal jsem dle vzoru výzvu bance, u které mám hypoteční úvěr na vrácení poplatku za vedení úvěru. Výzva byla podepsaná a zaslána doporučeně. Komerční banka mi odpověděla, že poplatky jsou v souladu se smlouvou a strhla mi poplatek za březen.

Jaký mám zvolit další postup? Podepsat plnou moc pro zastupování na Vašich stránkách?

Děkuji a přeji pěkný den.

KLIENT 3:

Dobrý den,

v příloze zasílám dopis z Hypoteční banky a výpis z úvěrového účtu, kde je vidět položka za správu úvěru.  Dopis můžete uveřejnit k náhledu pro ostatní klienty.

S pozdravem

Venuše V.

undefined


KLIENT 4:

Dobrého dne,

omlouvám se, že Vás znovu otravuji. Odpověď z KB na mou žádost naleznete v příloze, připadá mi trochu stylem "já o voze, oni o koze" – jsou-li poplatky nezákonné, mohl jsem s nimi souhlasit 100 x; ale na jejich nezákonnosti to nic nemění.

Mohu ještě poprosit o nejvhodnější postup dále? Viděl jsem několik Vašich výstupů v médiích, přesto bych poprosil o Vaše osobní doporučení jak dále postupovat. Jsem odhodlán nyní bance "nic neodpustit" a dotáhnout vše do (třeba i hořkého) soudního konce.

Děkuji velice za info.

S pozdravem

P. P.

undefinedVálka o poplatky za vedení úvěrových účtů - klienti jsou aktivní, banky v defenzivě

Diskutovat (0)