WPB Capital se stává záložnou s největším počtem členů


23. 05. 2011  11:57     Karel Pluhař     komentáře (0)

WPB Capital, spořitelní družstvo v letošním prvním kvartálu navázalo na růst z roku 2010. Počet klientů vzrostl na 8 613, bilanční suma přesahuje 5,11 miliardy korun a základní kapitál je 383 milionů korun. Noví členové přibývají zejména díky běžnému účtu zdarma, který WPB Capital nabízí od ledna.

Za první čtvrtletí vzrostl počet klientů z 8 017 na 8 613 a WPB Capital se stalo spořitelním družstvem s nejvyšším počtem klientů. Bilanční suma v prvním čtvrtletí vzrostla ze 4,64 miliardy Kč na 5,11 miliardy Kč. Na růstu počtu klientů se projevil zájem o termínované a spořicí účty dosahující zhodnocení až 4,95 % ročně doplněné o běžný účet zdarma. „Kombinace vysoce úročených vkladových produktů a běžného účtu zdarma přilákala stovky nových klientů. Běžný účet v současnosti umožňuje zdarma platební styk v rámci České republiky. V letošním roce plánujeme rozšíření běžného účtu o platby SIPO, možnost kontokorentního úvěru a zahraniční platební styk. Tyto změny směrem k plnohodnotným bankovním službám přilákají další klienty,“ říká David Vidomus, vedoucí marketingu WPB Capital, spořitelní družstvo. Růst WPB Capital potvrzuje dlouhodobý trend v segmentu družstevních záložen. Největší záložny neustále navyšují počet svých členů a postupně rozšiřují nabídku svých služeb. Stále více tak konkurují nabídce bank. „Klienty družstevních záložen oslovují především vkladové produkty s výhodným úročením a jednoduchými podmínkami užívání. Naopak brzdou v rozvoji družstevního bankovnictví je nedostatečná finanční gramotnost. Velká část občanů stále neví, že peníze uložené v družstevních záložnách jsou pojištěné úplně stejně jako v bankách. Tedy stoprocentně do výše 100 000 EUR,“ dodává David Vidomus.


WPB Capital se stává záložnou s největším počtem členů

Diskutovat (0)


Bankám jsme v roce 2020 na poplatcích již celkem zaplatili

19717916070

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

5740


ČÍSLO TÝDNE - 5740 korun. Právě tolik bude činit dle rozhodnutí vlády tzv. paušální daň. Každý živnostník s příjmem do 800 tisíc korun ročně tak bude moci hradit sociální, zdravotní i daň v jedné paušální částce. 


Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více