mBank

mBank S.A., organizační složka,

Generální ředitel: Pawel Kucharski

Pernerova 691/42, Praha 8,186 00

www.mbank.cz

Kód banky: 6210

Infolinka:+420 222 111 999

Blokace karet:  Blokaci snadno provedete v mobilní aplikaci, internetovém bankovnictví nebo pomocí mLinky +420 222 111 999

Chcete změnit banku? Využijte kodex mobility.

KODEX BANKOVNÍ MOBILITY

Zisk banky 2018: 446 milionů Kč

 

 


Kvartál
1 2 3 4

Banka roku
2012
3. čtvrtletí
2012
1. čtvrtletí
2010
4. čtvrtletí
2011
Ohodnoťte banku

Porota 3Q 2016 77
Miroslav Škvára
Miroslav Zeman

mBank je zajímavá banka. Vtrhla na náš trh před léty jako vítr. Bylo o ní všude slyšet. Zvedla první vlnu přechodu klientů od velkých bank k této nové. Vše bylo zdarma, vše bylo jednoduché a snadné. Základem byl přitom do té doby zatím ne úplně rozšířený internet a internetové bankovnictví. mBank zavedla do tuzemského slovníku pojem \"internetové banka\".

Od té doby jakoby banka usnula. Ze dne na den se vytratila. Snad dosáhla toho, co chtěla a o více už neusiluje. Je to škoda. Banka měla velkou perspektivu a naději stát se skutečně významnou tuzemskou bankou. To by se však nesměla leknout svého úspěchu. Nyní už, co do úspěšnosti a počtu klientů, tuto banku v podstatě dohnali její stejně velcí a stejně zaměření konkurenti jako Fio či Air Bank. Teprve příchod těchto bank jako přímé konkurence trošku nastartoval aktivitu této banky a také její nové inovace.

S čím přišla banka v III. čtvrtletí 2016

Bank se hned na úvod třetího čtvrtletí pochlubila nárůstem objemu svých půjček. Meziročně vzrostl objem půjček poskytnutých mBank v České republice o 46 %, hypotéky pak narostly o 29 %. Druhé čtvrtletí banka uzavřela s celkem 542 000 zákazníky.

Banka také posiluje spolupráci se společností Broker Consulting. mBank a finančně poradenská společnost Broker Consulting dnes oznámily uzavření strategického partnerství pro český trh. Spolupráce bude kromě jiného obsahovat postupné založení a provoz až 70 obchodních míst na franšízovém principu pod názvem BrokerPOINT do konce roku 2017. Společně obě organizace reprezentují potenciál 1 milionu klientů. Cílem spolupráce obou značek je oslovení nových segmentů zákazníků.

mBank: Děti dostávají první kapesné s nástupem do školy, rodiče chtějí na finance dětí dohlížet

Je to jasné, koho by nezajímalo, za co jeho děti utrácí? mBank nám přitom připravila zajímavý průzkum. Tak si to představte. Dvě třetiny dětí dostává od svých rodičů v Česku pravidelné kapesné. Naopak na Slovensku pravidelné kapesné svým dětem nepřeje více než polovina rodičů. Nejvíce rodičů také začíná vyplácet kapesné svým dětem mezi 6 a 7 rokem, tedy při nástupu svých dětí na základní školu. Průměrné kapesné se přitom pohybuje u školáka na základní škole mezi 300 až 600 korunami. A co tímto průzkumem mBank sleduje? Odhalila nám to v další části článku. Založte si mKonto pro děti a budete přesně vědět, za co vaše dítě utrácí. Banka vás ušetřila od zbytečných starostí a své dítě můžete sledovat pomocí jeho vlastního běžného účtu. Super.

mBank: mBank jako první banka v České republice spustila samoobslužné on-line vyřízení žádostí

Komu by se nelíbilo vyřizovat všechny žádosti s bankou přímo ze svého domova. Nemuset chodit na pobočky, stát ve frontě, čekat. mBank nabídla už v květnu možnost využít samoobslužného centra k veškerým podaným žádostem. Elektronicky lze tak požádat například o vystavení potvrzení o splacení půjčky, nebo třeba potvrzení o vlastnictví úvěrového produktu nebo reference. Velkou výhodou je přitom bezplatné doručení originálů vyžádaných dokumentů prostřednictvím České pošty. Jedná se zcela nepochybně o cestu, kterou půjde v budoucnu celý bankovní sektor. Digitální vyřizování žádostí či uzavírání smluv na zřízení bankovních produktů není přitom benefit jen pro klienty, ale také pro samotné banky.

Olga Ortová Šeflová

Po zavedení řady produktových inovací, vylepšení obchodních podmínek banky a zejména po dalším zdokonalování obsluhy v II. čtvrtletí roku 2016, nepřišla mBank v letních měsících se žádnou změnou

Bedřich Danda
Markéta Grušáková
Bankovní poplatky 3Q 2016 83.8
Bankovní poplatky.com

Nízkonákladová banka, která svou politiku postavila na nulových poplatcích. Poplatková struktura zůstala zachována, takže i my zatím ponecháváme hodnocení v této části beze změny, jakkoliv banka v tomto čtvrtletí připravila řadu změn.

Od 1. 9. 2016 provedla mBank ve svém sazebníku několik významných změn. Předně budou všechny výběry z jakéhokoliv bankomatu na celém světě zdarma a to za podmínky, že vybraná částka bude vyšší než 1 500 Kč (nebo její ekvivalent v cizí měně). Pokud klient vybere méně, zaplatí 29 Kč. Dále se mění hranice měsíční útraty, od kdy je vedení karty zdarma na 1.500 Kč (dříve 500 Kč). Banka zruší poplatek za změnu PINu v internetovém bankovnictví. Na druhou stranu zvyšuje poplatek za transakce přes operátora na 40 Kč (dříve 20 Kč), nově zpoplatňuje zavedení automatické splátky u kreditní karty 25 Kč měsíčně (dříve zdarma) a rovněž nově zpoplatňuje příchozí i odchozí SEPA platby částkou 25 Kč za transakci (dříve zdarma). Převody ze spořicích účtů již nebudou bezplatné. Povolen bude pouze jeden bezplatný převod měsíčně a to na vlastní BÚ u mBank. Každý další bude stát 29 Kč. Vzhledem k těmto změnám a k přihlédnutí, že jde o bezpoplatkovou banku, snižujeme hodnocení v této části o 0,5 bodu.

Sazebník mBank je stále snadno k nalezení hned na homepage. Dále v něm klient najde přehlednou tabulku s archívem změn, a jakého okruhu služeb či produktů se tyto změny a kdy týkaly (jednotlivé minulé sazebníky jsou stáhnutelné v pdf formátu). Bohužel jednotlivé změny nejsou nijak zvlášť označeny a tak je třeba sazebníky porovnávat. Hodnocení pro aktuální III. kvartál neměníme.

V Q Reportu Scott & Rose došlo ke změně, kdy standardní klient nově zaplatí 372 Kč (minule 744 Kč) ročně. Díky tomu se banka posunula z původně překvapivého 7. místa na místo páté, těsně za Fio banku a ZUNO bank. Po nedávném snížení hodnocení v této části, tentokrát jej naopak zvyšujeme o 0,5 bodu.

Veřejnost 3Q 2016 21.8
postupné zavádění poplatků
Nove se plati poplatky za vnitrni prevody mezi ucty toho sameho uzivatele 29Kc za prevod. Asi od mBank odejdu.
Časté změny sazebníku k horšímu, několikrát ročně. Kartu můžete mít zdarma, ale jen když... Výběr z bankomatu zdarma, ale jen když... Navíc nové nesmyslné poplatky jako poplatek za zjištění zůstatku v bankomatu nebo převod peněz ze spořicího účtu a jakýsi poplatek za automatické splacení kreditky (nevyužívám, ale vyhnout se mu bude složité, pokud kreditku využíváte). Poplatky za vedení karty jsou vysoké, neodpovídají nákladům, ve výsledku je nepříjemné, že se pořád musíte ohlížet, kolik zaplatíte a vyberete, abyste neplatili poplatky navíc. Dříve jsem byla spokojená, teď se banka snaží jen různými triky vytáhnout z lidí víc a víc peněz. Odcházím od ní, protože jsem si jistá, že změny k horšímu budou pokračovat.
Nový ceník který bude platit od 1.9.2016

Sazebníky


Bankomaty