Air Bank má 90 000 klientů, nejčastěji přechází od velkých bank


15. 01. 2013  17:00     tz     komentáře (0)

Air Bank minulý týden překonala hranici 90 000 klientů. Plán na loňský rok překročila o téměř 20 000 klientů. Více než 4500 klientů Air Bank využilo takzvaného kodexu mobility, který usnadňuje přechody klientů mezi bankami. Na základě jejich písemného souhlasu jim Air Bank převede na nový běžný účet všechny trvalé příkazy i inkasa a vyřídí za ně rovněž zrušení účtu u původní banky.

Air Bank má 90 000 klientů, nejčastěji přechází od velkých bank
S využitím kodexu mobility přechází k Air Bank nejčastěji klienti velkých bank. Více než tři čtvrtiny z nich přešly k Air Bank od tří největších: 36 procent od České spořitelny, 22 procent od ČSOB a 20 procent od Komerční banky. Dalších 11 procent klientů k Air Bank přešlo od Raiffeisenbank, 8 procent od GE Money Bank a 2 procenta od UniCredit Bank.
„Očekáváme, že i letos bude odliv klientů od velkých bank pokračovat, možná ještě ve větší míře než loni. Již dnes ve statistikách vidíme, že polovina našich klientů nás začíná využívat jako svou hlavní banku do pěti měsíců od vyzkoušení běžného účtu,“ říká Erich Čomor, generální ředitel společnosti Air Bank.
Air Bank přišla na český trh v listopadu 2011. Na začátku si u ní mohli klienti otevřít běžný a spořicí účet a využívat například okamžitých a bezplatných převodů peněz mezi nimi. Od listopadu loňského roku nabízí také výhodnou půjčku, u které garantuje všem dobře splácejícím klientům nízkou úrokovou sazbu 8,9 procenta. Klienti u ní rovněž neplatí žádné poplatky za poskytnutí, vedení či předčasné splacení půjčky.Air Bank má 90 000 klientů, nejčastěji přechází od velkých bank

Diskutovat (0)