eKonto přichází s novinkami:
upravený spořicí účet a nové služby internetového bankovnictví


04. 11. 2009  07:47     Tomáš Kofroň     komentáře (0)

Účet eKonto od Raiffeisenbank, pravidelně vyhlašovaný za nejlepší účet v České republice, nově umožňuje náhled hypoték v internetovém bankovnictví. eKonto zároveň nově nabízí spořicí účet s výpovědní lhůtou, díky které klient získá vyšší úrokovou sazbu. eKonto již využívá téměř 145 tisíc klientů z řad fyzických osob i podnikatelů.

Raiffeisenbank připravila několik novinek na svém vlajkovém účtu eKonto. Zavedla nový spořicí účet a rozšířila některé funkčnosti internetového bankovnictví spojeného s tímto účtem, který před dvěma týdny obhájil cenu pro nejlepší účet v České republice v anketě Banka roku. O oblíbenosti tohoto účtu svědčí i fakt, že za poslední rok se počet jeho uživatelů mezi fyzickými osobami téměř zdvojnásobil, ke konci září účet využívalo 130 tisíc klientů banky. Oblibě se těší i Podnikatelské eKonto, které už si zřídilo téměř 15 tisíc podnikatelů. K eKontu tak Raiffeisenbank nyní nabízí nový typ spořicího účtu pod názvem eKonto Flexi. Tento spořicí účet bude klientům nabízet možnost výpovědní lhůty. „Pokud si klient zvolí spořicí účet s výpovědní lhůtou, získá výrazně vyšší úrokovou sazbu než na stávajícím spořicím účtu,“ uvedl produktový manažer Raiffeisenbank Roman Přeučil. Banka bude na spořicím účtu eKonto Flexi určeném pro spotřebitele nabízet výpovědní lhůtu šest nebo 12 měsíců, na spořicím Podnikatelském eKontu Flexi budou výpovědní lhůty jeden, tři nebo šest měsíců. Na novém spořicím účtu eKonto Flexi činí aktuální maximální úroková sazba 2,5 procenta, zatímco na stávajícím typu účtu bez výpovědi klient získá maximálně 1,2 procenta. „Touto novinkou chceme klientovi kompenzovat aktuální nízké úrokové sazby,“ dodal Roman Přeučil. Majitelé hypoték nově ve svém internetovém bankovnictví uvidí základní informace o poskytnuté hypotéce. „Doposud měli tuto možnost pouze klienti bývalé eBanky, nyní je rozšířena i na hypotéky Raiffeisenbank. Klient má možnost vidět základní údaje o hypotéce, jako je splatnost úvěru, úroková sazba, platnost sazby či aktuálně vyčerpaná výše úvěru,“ vysvětlil Roman Přeučil s tím, že v nejbližší době bude tato služba zavedena i pro kreditní karty. eKonto je pravidelně vyhlašováno za nejlepší účet v České republice, v prestižní soutěži Banka roku získalo toto ocenění v posledních dvou letech. Účet je unikátní kombinací vysoké kvality a nízké ceny dosažené díky věrnostním podmínkám. Nabízí celou řadu ojedinělých služeb, např. zamykání platební karty či multiměnový účet. eKonto je zároveň jediným účtem v České republice, za jehož vedení platí banka klientovi. Pokud tedy klient splňuje věrnostní podmínky, získá každý měsíc od banky 20 korun. Tento bonus má
i charitativní rozměr, klient se tohoto bonusu může kliknutím v internetovém bankovnictví vzdát ve prospěch zvolené charitativní organizace. V tuto chvíli banka spolupracuje se čtyřmi organizacemi, doposud z eKonta na charitu putovalo 250 tisíc korun. Raiffeisenbank navíc tento charitativní rozměr před Vánoci ještě posílí, celkovou částku bonusů zaslaných na charitu v listopadu a prosinci banka zdvojnásobí.


eKonto přichází s novinkami: upravený spořicí účet a nové služby internetového bankovnictví

Diskutovat (0)


Bankám jsme v roce 2020 na poplatcích již celkem zaplatili

20748115647

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

655


ČÍSLO TÝDNE - 655 právě tolik bylo vyhlášeno bankrotů tuzemských podnikatelů jen v průběhu června tohoto roku. Jedná se o nejvyšší počet bankrotů za celý rok. Podnikatelé krachují zejména z důvodu postižení koronavirovou krizí. Ohroženi jsou podnikatelé podnikající v automobilovém průmyslu či turistických službách.


Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více