Obliba prémiových devizových produktů u klientů Citibank roste


05. 12. 2012  11:02     tz     komentáře (0)

Za období posledních čtyř měsíců byla retailovými klienty Citibank Europe plc zobchodována v prémiových devizových produktech částka převyšující 1,5 miliardy korun. Zájem o tento investiční produkt roste zejména s ohledem na fakt, že nabízí možnost atraktivního výnosu v prostředí dlouhodobě nízkých úrokových sazeb na trhu a zároveň těží z vysoké volatility na trzích.

„Prémiové devizové produkty doplňují v Citibank nabídku investování do podílových fondů a pravidelně vydávaných strukturovaných dluhopisů, a představují tak další možnost krátkodobého zhodnocení volných finančních prostředků,“ říká Veronika Špaňárová, ředitelka retailového bankovnictví Citibank a dodává: „Zejména v současné době, kdy jsou pro finanční trh charakteristické nízké úrokové sazby, oceňují naši klienti další alternativu pro zhodnocení svých finančních prostředků.“

Prémiové devizové produkty nabízejí atraktivní potenciální výnos, jenž je navázaný na vývoj vybraných měnových párů, mezi které v současnosti patří libovolné kombinace měn: česká koruna, euro, americký dolar, britská libra a švýcarský frank. Doba splatnosti prémiových devizových produktů se pohybuje od jednoho týdne do tří měsíců. Tento moderní investiční nástroj je vhodný například pro vytvoření vyváženého investorského portfolia, pro využití k měnovým spekulacím či pro plánovanou měnovou konverzi.

V případě zájmu o investování do prémiových devizových produktů složí klient u Citibank Europe plc jistinu na určité časové období s předem známou mírou výnosu. Při splatnosti produktu banka v závislosti na tržních podmínkách klientovi buď vyplatí jistinu a výnos v původní měně jistiny, nebo banka provede konverzi jistiny a výnosu na předem dohodnutou měnu za použití předem dohodnutého kurzu.

Zadávání obchodů s prémiovými devizovými produkty probíhá ve spolupráci s bankéři za využití moderní platformy, na které klienti jasně vidí, jak mechanismus produktu funguje, jakého výnosu mohou dosáhnout a za jakých podmínek dojde k výplatě jistiny a výnosu v jedné či druhé měně. Všechny tyto podmínky produktu lze také v rámci možností trhu nastavit dle indivudálních přání klienta. Zadávání obchodů s prémiovými devizovými umožňuje Citibank i po telefonu.Obliba prémiových devizových produktů u klientů Citibank roste

Diskutovat (0)


Bankám jsme v roce 2020 na poplatcích již celkem zaplatili

5744981782

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více