Zajímavost:
Žena vydělala podvodem s roztrhanými bankovkami 110 tisíc Kč


26. 10. 2011  10:26     ČTK     komentáře (0)

Bankovky v celkové hodnotě 440.000 korun roztrhala nyní již bývalá zaměstnankyně České národní banky (ČNB). Každý útržek pak v různých bankách odevzdala zvlášť, a podvodem tak vydělala 110.000 korun, uvedla televize Nova.

Pětačtyřicetiletá žena využila změny pravidel pro výměnu bankovek v červenci tohoto roku. Kriminalisté ji už obvinili, potvrdila televizi mluvčí pražské policie Eva Kropáčová. Bankovní úřednice trhala jen pětitisícové bankovky. První část, větší než čtvrtinovou, odevzdala do banky ještě před změnou zákona, a dostala za ni čtvrtinu hodnoty, tedy 1250 korun. Zbylou část vrátila po 1. červenci v jiné bance, a získala tak plnou hodnotu bankovky. Za jednu pětitisícovku tak dostala 6250 korun, vrátila dohromady 88 takto roztrhaných bankovek.

.

Podle ČNB měla žena komplice. "Česká národní banka podala trestní oznámení na skupinu osob vně i uvnitř ČNB," řekl televizi mluvčí ČNB Marek Petruš.

Reakce BP.com:

"Češi se zkrátka nezapřou. Troufáme si tvrdit, že toto by v takovém Švýcarsku nebo Finsku skutečně nikoho nenapadlo. Pokud by existoval žebříček podvodů, podvůdků, triků či podobných fint, jak něco "očůrat", byli bychom jistě první na světě. Jak to? To už bychom nějak udělali - jsme přece Češi."Zajímavost: Žena vydělala podvodem s roztrhanými bankovkami 110 tisíc Kč

Diskutovat (0)