Obchodní ředitel Arval CZ - Jiří Solucev:
Mezi alternativními pohony vede CNG


30. 05. 2019  00:39          komentáře (0)

Jak se vyvíjí trh operativního leasingu, ve kterých segmentech je potenciál pro růst a jaké jsou budoucí plány Arvalu – to vše v rozhovoru prozradil obchodní ředitel Jiří Solucev.

Obchodní ředitel Arval CZ - Jiří Solucev: Mezi alternativními pohony vede CNG
Jaké trendy lze v oblasti operativního leasingu pozorovat?

Především operativní leasing začal tak trochu „lidovět“ a už si k němu našli cestu i podnikatelé, menší firmy a v poslední době též soukromé osoby. Dalším důležitým trendem je návrat k běžné délce pronájmu od 3 do 5 let. To znamená, že skončila „éra“ krátkodobých leasingů.

 

Arval se v poslední době zaměřuje též na malé firmy a živnostníky. Jaký je v tomto segmentu zájem o operativní leasing?

Zde je velký potenciál, protože operativní leasing je dobře etablovaný ve velkých firmách a nadnárodních korporacích, kde jej využívá cca 30 % firem. Malé firmy a živnostníci tomu začínají teprve přicházet na chuť. Zde je dnes penetrace této služby do 5 %. Proto se dá očekávat v tomto segmentu narůstající zájem.

 

Jak se v loňském roce meziročně vyvíjel zájem o operativní leasing?

Celkově došlo k mírnému zpomalení poptávky a trh s operativním leasingem rostl přibližně o 4 %, právě díky zastavení krátkodobých leasingů, které v předchozích letech katapultovaly poptávku velmi vysoko. Nicméně výhled na rok 2019 je opět pozitivní, hlavně díky větší znalosti tohoto produktu a zájmu dalších skupin zákazníků.

 

Arval věnuje svou pozornost alternativním pohonům. Rozšiřuje i zastoupení elektromobilů ve své flotile. Jaké jsou plány na letošní rok?

V letošním roce očekáváme další pozvolný nárůst podílu vozidel s alternativními pohony. Stále nejpopulárnější variantou zůstává pohon na CNG, kde dojde k rozšíření nabídky vhodných modelů i dalšímu navýšení počtu plnících stanic. Řadu zajímavých nových modelů uvedou výrobci též s hybridním a plug-in hybridním ústrojím, proto očekáváme též nárůst podílu této kategorie. U čistě elektrických vozidel odhadujeme větší ofenzivu nových modelů v roce 2020 v souvislosti s nutností plnit emisní limity automobilek. Nárůst počtu elektromobilů proto očekáváme výrazný v procentuálním porovnání s loňským rokem, avšak v absolutních číslech se bude jednat stále o jednotky, maximálně desítky vozidel.

 

Kdo je typický zájemce o pronájem elektromobilu? Jaké služby nabízíte?

To bohužel nelze zcela dobře definovat, nicméně rozhodně jsou to firmy nebo jednotlivci, kteří primárně potřebují vozy pro městský provoz, případně jej využívají k marketingovým účelům. Arval dnes dokáže zajistit kompletní infrastrukturu spojenou s provozem elektromobilu, ať už je to zajištění platební karty, financování dobíjecí stanice nebo zajištění alternativního vozu pro delší vzdálenosti či zahraniční cesty.Obchodní ředitel Arval CZ - Jiří Solucev: Mezi alternativními pohony vede CNG

Diskutovat (0)


Bankám jsme v tomto roce na poplatcích již celkem zaplatili

18839866256

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

66


ČÍSLO TÝDNE 66 právě tolik miliard korun má stát nejdůležitější vládní opatření proti drahým energiím. Vláda zavádí energetický tarif, který by měl rodinám ušetřit několik tisíc korun.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 24,7300
Kurz USD Americký dolar 1 USD 23,4490
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,2760
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 28,7700
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 24,4685
Kurz HUF Forint 100 HUF 6,1700
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 5,0014
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více