Tržby maloobchodníků za duben velmi příjemně překvapily


05. 06. 2020  13:59     Tomáš Volf     komentáře (0)

Tržby maloobchodníků si sáhly na dno dubnovým meziročním poklesem o 10,6 %.  V meziměsíčním vyjádření byl pád o 4,8 %. Jedná se o naprosto skvělý výsledek, protože odhady počítaly s dvojnásobným propadem.

Tržby maloobchodníků za duben velmi příjemně překvapily
Naprosto drtivý byl duben pro specializované prodejny s nepotravinářským zbožím, kde obchodům s oděvy a obuví klesly tržby o 81,1 %. Prodejny se sportovním zbožím, rekreacemi a kulturou o 55,1 %. Obchody s počítači a komunikačními přístroji o 28,3 %.

Mít na prodejně potraviny je dvousečné. Specializované prodejny s potravinami klesly o 40,9 %, zatímco u nespecializovaných prodejen s převahou potravin byl pokles jen o 0,4 %.

Každý, kdo jen trochu mohl přesunout obchod na internet, to udělal, protože tržby z internetového a zásilkového prodeje vzrostly o 47,5 %.

Zajímavější bude naopak sledovat tempo celkového zotavení. To by mělo přijít už s daty za květen, ale velkou neznámou zůstává síla poptávky. Rozhodující bude, do jaké míry se budou Češi připravovat na krizi a omezí svou spotřebu jen na to nejnutnější, nebo zda budou optimističtí ve svých očekáváních budoucích příjmů a utratí v obchodech více peněz.   

Tomáš Volf


Citfin-Logo_2013_CMYK Celý článek naleznete na www.citfin.cz Tržby maloobchodníků za duben velmi příjemně překvapily

Diskutovat (0)


Bankám jsme v roce 2021 na poplatcích již celkem zaplatili

7019665750

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Nákupy kartou na internetu nadále potvrdíte u Air Bank i bez aplikace. Připravuje pro vás náhradní řešení


Nedávno jsme vám oznámili, že se začátkem dubna rozloučíme s možností potvrzovat některé nákupy kartou na internetu prostřednictvím samotného opsání číselného kódu z SMS. To pořád platí. Podle směrnice Evropské unie PSD2 to totiž už není dostatečný způsob ověření. Nic se nezměnilo ani na našem doporučení používat k potvrzování mobilní aplikaci My Air, protože je to nejen bezpečnější, ale také o dost pohodlnější způsob. Ostatně proto už většina z vás aplikaci k potvrzování používá.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 26,3470
Kurz USD Americký dolar 1 USD 22,1170
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,7465
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 30,5755
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 23,7565
Kurz HUF Forint 100 HUF 7,1800
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 5,3973
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více